Děkujeme za přízeň nám i designu!

Snøhetta postavila ve švédském lese nový Treehotel

Snøhetta a Treehotel na severu Švédska

Světově proslulé norské architektonické studio Snøhetta dokončilo na severu Švédska v pořadí již sedmý Treehotel. V lese ve výšce deset metrů nad zemí najdete domeček minimalistických tvarů, který připomíná výjev jako z pohádky. Interiér je však luxusní a vybaven v moderním skandinávském stylu.

Na severu Švédska v oblasti Laponska najdeme v nedotčené přírodě komplex hotelových pokojů Treehotel. Koncipovány jsou jako jednotlivé kabiny samostatně stojící jako malé domky vysoko v korunách stromů. Každý z pokojů má jiný design od jiného architekt. V pořadí sedmý navrhlo studio Snøhetta a dostalo název The 7th Room.

Snøhetta a Treehotel na severu Švédska Snøhetta a Treehotel na severu Švédska Snøhetta a Treehotel na severu Švédska Snøhetta a Treehotel na severu Švédska

Architektura objektu je prostá, čistě minimalistická. Jednopodlažní objekt s půdorysem dvanáct na osm metrů se nachází ve výšce deset metrů nad zemí a vede k němu pohodlné schodiště. Místo výtahu je zde nainstalován malý vlek, aby hosté mohli pohodlně do pokoje dopravit svá zavazadla. Fasáda je obložena tmavými bezúdržbovými borovicovými deskami, zespodu je domek obložen zrcadlovými pláty. Celý dům je podepíraný dvanácti sloupy.

Snøhetta a Treehotel na severu Švédska Snøhetta a Treehotel na severu Švédska Snøhetta a Treehotel na severu Švédska Snøhetta a Treehotel na severu Švédska

Domek je rozdělen na dvě části pomocí nekryté podlahy tvořené pouze sítí. Celkově je užitná plocha interiéru 55 metrů čtverečních a čítá dva pokoje se dvoulůžky, jenž je možné pohodlně rozdělit. Samozřejmě nechybí obývací pokoj s krbem a pohodlnými křesly pro výhled z velkých oken. Překvapit může i plnohodnotně vybavená koupelna.Zajímavým prvkem interiéru je dělení prostoru úrovněmi, které se liší o 30 centimetrů.

Čtěte další články na téma bydlení a hotel

Foto: Johan Jansson
Zdroj: Snøhetta

Článek ze dne: 19.1.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588