Klikněte a napište nám e-mail!

Nové sídlo Apple je téměř hotové a otevře se v dubnu

Noví sídlo společnosti Apple nazvané Apple Park

Americká značka Apple oznámila, že její nové sídlo nazvané Apple Park, je téměř hotové a své zaměstnance do něj nastěhuje v dubnu 2017. Kampusu o rozloze 175 akrů dominuje kruhová kancelářská budova, ale nechybí ani návštěvnické centrum, restaurace či parkoviště.

Po osmi letech od prvního zrodu myšlenky na nové sídlo společnosti Apple se ve městě Cupertino v Kalifornii otevře kampus s rozlohou 700 000 metrů čtverečních nazvaný nově Apple Park. Tehdy Steve Jobs oslovil britské studio Foster + Partners a Normana Fostera žádal o pomoc s největším kancelářským komplexem na světě.

Noví sídlo společnosti Apple nazvané Apple Park Noví sídlo společnosti Apple nazvané Apple Park Noví sídlo společnosti Apple nazvané Apple Park Noví sídlo společnosti Apple nazvané Apple Park

Futuristické sídlo vzniklo na nevyužitém pozemku u rušné dálnice nedaleko centra města. Jeho dominantou je kruhová stavba s užitnou plochou 260 000 metrů čtverečních, která centrální zahrady může pyšnit fasádou z největších zakřivených skel na světě. Střecha budovy bude pokryta fotovoltaickými panely a celý provoz by měl být maximálně soběstačný. Stěhování 12 000 zaměstnanců má trvat až půl roku.

Nové sídlo společnosti Apple nazvané Apple Park Nové sídlo společnosti Apple nazvané Apple Park Apple Park na vizualizacích Apple Park na vizualizacích

V kampusu s 9 000 vzrostlými stromy se má na konci roku otevřít kruhové skleněné divadlo s tisícem sedadel, které bude nést název Steve Jobs Theater. V Apple Parku nebude chybět ani veřejnosti přístupný Apple Store, návštěvnické centrum, fitness centrum pro zaměstnance, zabezpečené vývojové a výzkumné centrum.

Čtěte další články na téma Apple

Foto a zdroj: Apple a Foster + Parters

Článek ze dne: 26.2.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588