Klikněte a napište nám e-mail!

Big Bend bude ohnutý a nejdelší mrakodrap světa

Návrh mrakodrapu The Big Bend od studia OIIO

Americké architektonické studio OIIO navrhlo pro newyorský Manhattan nejdelší mrakodrap na světě nazvaný The Big Bend. Nejedná se o nejvyšší budovu, ale díky ohnutí budovy v polovině o nejdelší strukturu. Zároveň jde o zajímavý koncept pro rychle se měnící metropoli.

Prozatím čerstvě zveřejnění architektonická studie se popírá o nepopiratelnou posedlost Newyorčanů být viděn.V architektuře to zde platí obzvlášť. Proto architektonické projekty posledních let operují s prvenstvími či přednostmi. Nové bytové domy staví slavní architekti, jako své první realizace v USA, jsou přehnaně luxusní či nabízejí extrémy.

Návrh mrakodrapu The Big Bend od studia OIIO Návrh mrakodrapu The Big Bend od studia OIIO Návrh mrakodrapu The Big Bend od studia OIIO Návrh mrakodrapu The Big Bend od studia OIIO

Architekti z OIIO se rozhodli daleko předčit nejdelší stavbu světa, kterou je s 2 722 stopami dlouhá Burj Khalifa. Navrhli proto mrakodrap The Big Bend, který by měl mít délku 4 000 stop, tedy asi 1 219 metrů. Budova by měla tvar pouhé čáry, jenž by se v polovině ohnula a vytvořila jakýsi obrys. Výsledkem má být jedna z nejprestižnějších budov na Manhattanu, nejdelší budova světa.

Návrh mrakodrapu The Big Bend od studia OIIO Návrh mrakodrapu The Big Bend od studia OIIO Návrh mrakodrapu The Big Bend od studia OIIO Návrh mrakodrapu The Big Bend od studia OIIO

Architekti mají vše promyšlené do nejmenšího detailu. Vstupy do budovy by byly dva v každé s pomyslných nohou mrakodrapu. V nejvyšším patře by bal vyhlídka s prosklenou podlahou pro odvážné návštěvníky a propracován byl i systém výtahů, které by cirkulovaly dokola. Jestli se najde investor pro tak odvážný projekt zatím není jasné.

Čtěte další články na téma mrakodrap a New York

Foto zdroj: OIIO

Článek ze dne: 19.3.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588