Děkujeme za přízeň nám i designu!

Ostrava promění bývalou budovu jatek v galerii

Vítězný návrh na konverzi budovy bývalých jatek na galerii

Pražský ateliér Petr Hájek Architekti vyhrál mezinárodní architektonickou soutěž a podle jejich návrhu bude provedena konverze bývalých městských jatek na novou galerii Plato. Vítězný návrh vzešel z osmi návrhů a je příkladným řešením města k uchování průmyslového dědictví v České republice.

“Porota vítězný návrh označila za citlivý a zároveň působivý projekt, který nejlépe vyhověl zadání a potřebám galerie a odpovídá vizi, kterou má Ostrava do budoucna. Na návrh poroty ostravští radní rozhodli také o pořadí na druhém a třetím místě. Jako druhý nejlepší byl vyhodnocen návrh kanceláře Rerozero z Prešova, třetí místo patří návrhu KWK Promes architekta Roberta Konieczneho z Katovic,” uvádí oficiálně město k soutěži.

Vítězný návrh na konverzi budovy bývalých jatek na galerii Vítězný návrh na konverzi budovy bývalých jatek na galerii Vítězný návrh na konverzi budovy bývalých jatek na galerii Vítězný návrh na konverzi budovy bývalých jatek na galerii

V prvé řadě je pozoruhodné, jak město Ostrava přistupuje k průmyslovému dědictví a už vypsání soutěže na konverzi je velkým a příkladným úspěchem. Návrh konverze bývalých jatek na galerii Plato Ostrava předložil ateliér Petr Hájek Architekti z Prahy, architekt Robert Konieczny s KWK Promes z Polska, architekt DI Arkan Zeytinoglu z Rakouska, architekt Irakli Eristavi ze společnosti Zerozero ze Slovenska, architektonická kancelář Wenink, Holtkamp Architecten z Nizozemska, architekt Lukáš Kordík z GUTGUT ze Slovenska, architektonická kancelář PLURAL ze Slovenska, architekt Josef Kiszka z ARKISS-ING z Havířova, RADAARCHITEKTI z Brna a McCullough Mulvin Architects z Irska. Kdy bude návrh realizován zatím není známo.

Čtěte další články na téma Ostrava a konverze

Foto a zdroj: Ostrava

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6001
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588