Klikněte a napište nám e-mail!

Studenti postaví na Florenci pavilon z kontejnerů

Vítězný návrh architektonicko-urbanistické soutěži Superstudio 2017: Barbora Juríčková a Oliver Kažimír

V centru Prahy na Florenci vyroste dočasný pop-up pavilon z dopravních kontejnerů. Ve veřejné studentské soutěži vypsané organizací ReSite jej navrhla dvojice Barbora Juríčková a Oliver Kažimír z VUT v Brně. Pětice spojených kontejnerů bude fungovat jako kulturní prostor.

“Vzhledem k současnému prostorovému kontextu, ve kterém místo leží, nemá samo o sobě předpoklady stát se plnohodnotným veřejným prostorem. Je to ne-místo. Veřejnost ho nevnímá a nechová k němu žádný vztah, přestože kolem něj každodenně prochází. Naším záměrem je vzbudit o dané místo zájem. Ne však přehnaně optimistickým programovým zásahem, který se často pokládá za determinant kvalitního veřejného prostoru,” uvádí ke svému projektu Barbora Juríčková a Oliver Kažimír.

Vítězný návrh architektonicko-urbanistické soutěži Superstudio 2017: Barbora Juríčková a Oliver Kažimír Vítězný návrh architektonicko-urbanistické soutěži Superstudio 2017: Barbora Juríčková a Oliver Kažimír Vítězný návrh architektonicko-urbanistické soutěži Superstudio 2017: Barbora Juríčková a Oliver Kažimír Vítězný návrh architektonicko-urbanistické soutěži Superstudio 2017: Barbora Juríčková a Oliver Kažimír

“Na principu reverzní psychologie stavíme zeď, zabraňující jakékoliv percepci prostoru parcely. Stěna katalyzuje zájem a vzbuzuje otázky. (Co je jinak? Co tu bylo předtím?) Několik průhledů, jako nahlédnutí přes klíčovou dírku podněcuje lidskou zvědavost, zájem a aktivitu,” dodávají. Soutěže se účastnilo 68 týmů z celé České republiky, zadání mohli řešit pouze 24 hodin. Kdy by měl být projekt realizován není známo.

Čtěte další články na téma Praha a pavilon

Foto a zdroj: Superstudio

Článek ze dne: 5.5.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6001
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588