Děkujeme za přízeň nám i designu!

EFFEKT navrhli pro Bratislavu rezidence s tvarem hor

Rezidenční komplex Južna Dolina v Bratislavě od EFFEKT

Uznávané dánské architektonické studio EFFEKT navrhlo pro slovenské hlavní město Bratislava pozoruhodný rezidenční komplex s názvem Južna Dolina. Na jižním okraji městské části Petržalka má vyrůst soubor budov připomínající hory. Poskládány budou z moderních kvádrů.

EFFEKT přistupovali k návrhu trochu odlišným způsobem než většina developerů, kteří se snaží zastavět maximum plochy a prodat tak co nejvíce bytů. Podle dánských architektů by měla být Južna Dolina postavena na krajinných kvalitách a jedinečném architektonickém konceptu připomínající horský masiv svou siluetou.

Rezidenční komplex Južna Dolina v Bratislavě od EFFEKT Rezidenční komplex Južna Dolina v Bratislavě od EFFEKT Rezidenční komplex Južna Dolina v Bratislavě od EFFEKT Rezidenční komplex Južna Dolina v Bratislavě od EFFEKT

Komplex několika budov by měl stát po okrajích pozemku a každá z budov má být postavena z pomyslných kvádrů. Tento způsob zajišťuje vznik luxusních teras. Střed pozemku je navržen jako veřejný park plný zeleně, vodních ploch, stezek a posezení. Velká užitná plocha bytů by měla být 120 000 metrů čtverečních. Zda tento návrh uspěje, se teprve uvidí.

Čtěte další články na téma Bratislava a bydlení

Foto a zdroj: EFFEKT

Článek ze dne: 16.5.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588