Děkujeme za přízeň nám i designu!

Světové vzory nájemního bydlení vystaveny v Praze

Ukázka z výstavy Nájemní bydlení s podtitulem Zapomenutý segment české architektury

V pražské Galerii Jaroslava Fragnera byla zahájena výstava Nájemní bydlení, která má všeříkající podtitul Zapomenutý segment české architektury - včera, dnes a zítra. Až do 16. června zde můžete zhlédnout příklady nejlepší moderní rezidenční architektury z New Yorku, Helsinek, Palmy, Saintes či Bruselu od předních architektů.

“V průběhu posledních zhruba 150 let se bydlení realizovalo formou vlastnickou, nájemní, eventuálně družstevní. Nájemní bydlení se však dostalo po roce 1989 díky historickým konotacím a leckdy neuvážené a chaotické privatizaci bytového fondu na okraj zájmu. Nyní si však jeho význam i architektonické souvislosti začínáme znovu uvědomovat,” uvádí k českým poměrům v nájemnímu bydlení kurátoři výstavy složení z architektů Unit, týmu Galerie Jaroslava Fragnera a historika architektury Huberta Guzika.

Ukázka z výstavy Nájemní bydlení s podtitulem Zapomenutý segment české architektury Ukázka z výstavy Nájemní bydlení s podtitulem Zapomenutý segment české architektury Ukázka z výstavy Nájemní bydlení s podtitulem Zapomenutý segment české architektury Ukázka z výstavy Nájemní bydlení s podtitulem Zapomenutý segment české architektury

“I ty nejvyspělejší evropské země mají v současnosti poměr mezi vlastnickým a nájemním bydlením vyvážený. Výstava tak vedle relativně mladé historie oboru u nás představí fenomén nájemního a sociálního bydlení v Evropě, různé přístupy z hlediska legislativy a strategie a nejzajímavější příklady jak po stránce architektonické, urbanistické, tak sociální,” dodávají.

Čtěte další články na téma výstava a bydlení

Foto a zdroj: Galerie Jaroslava Fragnera

Článek ze dne: 17.5.2017
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588