Klikněte a napište nám e-mail!

Praha začala stavět rozhlednu Doubravka od Rajniše

Finální podoba rozhledny Doubravka v Praze

Pražská rozhledna Doubravka dostala stavební povolení a v těchto dnech začíná její výstavba na Čihadlech na Černém mostě. Po plánovaném dokončení na konci září bude první rozhlednou v hlavním městě od roku 1992, kdy byl dokončen Žižkovský vysílač. Doubravka vysoká 24 metrů bude postavena ze dřeva.

“Stavební povolení na Doubravku je vydané. Na konci května začínáme stavět. Nakupujeme materiál, domlouváme subdodávky, ladíme postup montáže. Na Praze 14, nad Rokytkou vyroste čtyřiadvacet metrů vysoká rozhledna z akátové kulatiny. Hotová by měla být někdy na konci září,” uvádí ateliér Huť architektury Martina Rajniše, který návrh oproti původnímu plánu poupravil.

Finální podoba rozhledny Doubravka v Praze Původní návrh rozhledny Doubravka z roku 2014 Původní návrh rozhledny Doubravka z roku 2014 Původní návrh rozhledny Doubravka z roku 2014

“Rukopis Huti architektury se promítnul do podoby trojbokého jehlanu i do zvoleného materiálu. Převládá snadno obnovitelné, ale trvanlivé akátové dřevo (přes 5,5 kilometru kmínků), doplněných o dubové, modřínové a ocelové prvky. Hlavní věž  se bude  díky korouhvi  tyčit do výše 23,5 metru, stavební náklady dosáhnout ke 3 milionům korun. Rozhledna bude otevřena celoročně, a to zdarma,” uvádí zástupce Městské části Praha 14.

Čtěte další články na téma rozhledna

Foto a zdroj: Huť architektury

Článek ze dne: 18.5.2017
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588