Klikněte a napište nám e-mail!

Dánsko staví stezku v korunách stromů s rozhlednou

Rozhledna se stezkou v korunách stromů v Dánsku od EFFEKT

Asi hodinu jižně od Kodaně by měl v lesích Gisselfeld Kloster vyrůst stezka v korunách stromů s velkou rozhlednou. Navrhlo ji místní architektonické studio EFFEKT v rámci naučného dobrodružného kempu. Zahrnovat by měl krom 600 metrů dlouhé stezky také posezení s vyhlídkami, zábavné prvky i vzdělávací místa.

Celkem 900 metrů dlouhá stezka má mít celkem 10 zastavení. Navržena je kompletně ze dřeva a klikatit se má nad zemským povrchem ve výšce až 25 metrů. Začínat se bude u sportovního centra, kde najdete nezbytné zázemí pro start. První zastávkou bude voliéra se živým ptactvem, kterou budou návštěvníci procházet. Následovat bude několik vyhlídek a vinutí mezi stromy či nad řekou.

Rozhledna se stezkou v korunách stromů v Dánsku od EFFEKT Rozhledna se stezkou v korunách stromů v Dánsku od EFFEKT Rozhledna se stezkou v korunách stromů v Dánsku od EFFEKT Rozhledna se stezkou v korunách stromů v Dánsku od EFFEKT

Bezbariérová stezka byla navržena pro všechny bez ohledu na jejich fyzickou kondici. Návštěvníci si mají užít krásy přírody a přírodní scenérie. Chybět proto nebude několik větších posezení před tím, než dorazí do svého cíle, jímž bude 45 metrů vysoká vyhlídková věž. Navržena byla ve tvaru ohryzku jablka a na vrchol se projdete po spirálovité cestě. Odměnou vám bude 360stupňová vyhlídka do okolí.

Rozhledna se stezkou v korunách stromů v Dánsku od EFFEKT Rozhledna se stezkou v korunách stromů v Dánsku od EFFEKT Rozhledna se stezkou v korunách stromů v Dánsku od EFFEKT Rozhledna se stezkou v korunách stromů v Dánsku od EFFEKT

Tvar věže je úmyslný pro dosažení co největšího kontaktu s okolní přírodou. Projmutí věže má více přiblížit stromy k věži a rozšíření u vrcholu pak nabídnout co největší poloměr vyhlídky pro co největší kapacitu návštěvníků. Kdy by měla být stezka postavena zatím není jasné, jistě to však bude turisticky vyhledávané místo.

Čtěte další články na téma Dánsko a rozhledna

Foto a zdroj: EFFEKT

Článek ze dne: 13.6.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588