Klikněte a napište nám e-mail!

Rekreační dům Solo House dostal tvar obřího kruhu

Solo House ve Španělsku od Office KGDVS

Před třemi lety se zrodil projekt Solo Houses, který měl stavět unikátní domy určené k rekreaci od slavných architektů. První dům Solo House od této doby dokončilo v nedotčené přírodě nedaleko Barcelony studio KGDVS. Má tvar kruhu a působí jako funkcionalistický pavilon. Prstenec z betonu a skla jakoby do do této přírody patřil.

Dům navrhlo uznávané belgické architektonické studio Office Kersten Geers David Van Severen neboli Office KGDVS, které mělo k dispozici krásný pozemek v oblasti Matarraña, asi dvě hodiny jižně od Barcelony. Už vrchol kopce předurčoval architekturu budovy k relaxaci s výhledem. Architekti se proto neomezovali a udělali terasu bez nadsázky z celého domu a umožnili tak 360stupňový výhled do okolí.

Solo House ve Španělsku od Office KGDVS Solo House ve Španělsku od Office KGDVS Solo House ve Španělsku od Office KGDVS Solo House ve Španělsku od Office KGDVS

Dům má tvar prstence, který zaujímá plochu 1 600 metrů čtverečních, z čehož 1 050 metrů je zeleň uprostřed prstence. Tento po všech stránkách unikátní Solo House připomíná pavilony a budovy postavené Ludwigem Miesem Van Der Rohem. Základem je betonová podesta, ocelové sloupy, velké posuvné skleněné stěny a tenká betonová střecha.

Solo House ve Španělsku od Office KGDVS Solo House ve Španělsku od Office KGDVS Solo House ve Španělsku od Office KGDVS Solo House ve Španělsku od Office KGDVS

Interiér nabízí čtyři zcela zasklené kryté části s pokoji pro hosty. Každá část má asi 60 metrů čtverečních a najdeme tu tak v podstatě čtyři samostatné bytové jednotky. Velmi oceňovaný je pak ekologický přístup kde je využívána dešťová voda, solární energie a čištění odpadní vody. Luxusní domov může tak mít i skvělou podobu ohleduplnou k přírodě.

Čtěte další články na téma bydlení

Foto a zdroj: Solo Houses

Článek ze dne: 14.6.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588