Děkujeme za přízeň nám i designu!

Stezka korunami stromů v Krkonoších byla otevřena

Stezka korunami stromů Krkonoše

V srdci lesů Krkonošského národního parku nedaleko Jánských Lázní byla pro veřejnost otevřena Stezka korunami stromů Krkonoše. Složena je ze 1 300 metrů dlouhé naučené stezky a rozhledny s výškou 45 metrů. Součástí je unikátní podzemní naučné centrum v podzemí pod věží a 50 metrů dlouhého suchého tobogánu.

Čerstvě 2. července dokončenou stezku najdete asi jeden kilometr od městské lázeňské kolonády Janských Lázní při cestě ze Svobody nad Úpou do Černého dolu. Leží přímo uprostřed SkiResortu Černá hora. Orientačním bodem může být Hoffmanova bouda ležící asi 100 metrů od stezky nebo lanovka vzdálená 500 metrů.

Stezka korunami stromů Krkonoše Stezka korunami stromů Krkonoše Stezka korunami stromů Krkonoše Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka je postavena převážně ze dřeva a to podle návrhu německého architekta Josefa Strögera. Celá plně bezbariérová stezka se skládá z trasy o délce více jak 1 300 metrů, které jsou zdobeny velkým množstvím vzdělávacích informačních tabulek rozesetých na třech zastaveních. Cesta byla navržena tak, aby ukázala jedinečnost přírody Krkonoš, krásy zdejších lesů, rostlin i živočichů.

Stezka korunami stromů Krkonoše Stezka korunami stromů Krkonoše Stezka korunami stromů Krkonoše Stezka korunami stromů Krkonoše

Cílem většiny návštěvníků bude 45 metrů vysoká vyhlídková věž, na kterou vede spirálovitý chodník. Rozhledna se směrem ke svému vrcholu rozšiřuje, aby návštěvníci byli při stoupání co nejblíže k přírodě a na vrcholu pak měli co nejvíce prostoru. Krom vyhlídky do okolí vás na vrcholu čeká prosklená podlaha a možnost svézt se na 50 metrů dlouhém vnitřním suchém tobogánu.

Stezka korunami stromů Krkonoše Stezka korunami stromů Krkonoše Stezka korunami stromů Krkonoše Stezka korunami stromů Krkonoše

V podzemí pod rozhlednou můžete navštívit unikátní podzemní expozici, která vás přenese ke kořenům a k živočichům žijícím v podzemí. Na konci stezky je umístěno občerstvení založené na místní kuchyni. Zde je možné domluvit si skupinovou prohlídku s pracovníkem Krkonošského národního parku.

Čtěte další články na téma rozhledna

Foto a zdroj: Stezka korunami stromů Krkonoše

Článek ze dne: 6.7.2017
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588