Děkujeme za přízeň nám i designu!

Hotel Bubbles na Islandu má pokoje z velkých bublin

Ubytování v bublinách Bubbles na Islandu

Jen asi hodinu jízdy autem od islandského hlavního města Reykjavík se můžete ubytovat ve speciálním hotelu pod širým nebem Bubble. Tvořen je pěti rozdílně velkými a jinak konstruovanými bublinami, které nenarušují výhled na okolní krajinu a především miliony hvězd i polární záři.

Hotelové pokoje Bubbles najdeme v krásné přírodě islandských lesů, kde působí spíše jako výzkumná stanice, než klasický hotel. Všechny pokoje stojí na podlážce ze zcela osamoceně od ostatních. První trojice pokojů nazvaná Una, Asta a Thorunn je koncipována jako bublina s malou vstupní předsíní. Najdeme v nich klasickou postel formou matrace umístěné na zemi, případně stolek. Nic jiného ani nepotřebujete.

Ubytování v bublinách Bubbles na Islandu Ubytování v bublinách Bubbles na Islandu Ubytování v bublinách Bubbles na Islandu Ubytování v bublinách Bubbles na Islandu

Dvojice pokojů Valdis a Maria je celá koule o průměru tři metry. Tvořena je hliníkovou kostrou, která je základnou pro kulatou postel o průměru 240 centimetrů. Celému resortu samozřejmě nechybí ani sprchy a toalety, ale ty jsou jednotné opodál v klasické dřevěné chatce. Všechny pokoje mají jednotně bezkonkurenční výhled na nebe, který si mohou nerušeně vychutnávat celou noc.

Ubytování v bublinách Bubbles na Islandu Ubytování v bublinách Bubbles na Islandu Ubytování v bublinách Bubbles na Islandu Ubytování v bublinách Bubbles na Islandu

Bubbles jsou vyrobeny speciální technologií a jejich struktura je udržována nahuštěná v mírném přetlaku. Stará se o to bezhlučný ventilační systém, který vzduch v bublině obnovuje dvakrát až sedmkrát za hodinu. Zabraňuje se tak proniknutí vlhkosti do interiéru a díky termostatu zůstává v bublině teplo i v zimním období.

Čtěte další články na téma hotel a bydlení

Foto a zdroj: Bubbles

Článek ze dne: 11.7.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588