Děkujeme za přízeň nám i designu!

MVRDV postaví v Rotterdamu obytnou věž z kostek

Obytný komplex The Sax v Rotterdamu od MVRDV

Nizozemské architektonické studio MVRDV navrhlo pro město Rotterdamu nový obytný komplex nazvaný The Sax. Dvojice různě vysokých věží je postavena z malých kostiček, které tvoří rozmanitou prostorovou fasádu. Objekt bude nabízet stovky bytů, hotel a v přízemí nabídne několik komerčních prostor.

Novostavba bude stát v místním přístavu u řeky Nová Máza jen pár kroků od mostu Erasmusbrug od Santiago Calatravy. The Sax bude tvořen dvěma věžemi o výšce 70 a 150 metrů, které bude v polovině vysoké věže spojovat most vyvedený ve žluté barvě. Právě zde najdeme hotel se 150 pokoji. Střeše hotelu bude výšce 80 metrů umístěna veřejně dostupná terasa.

Obytný komplex The Sax v Rotterdamu od MVRDV Obytný komplex The Sax v Rotterdamu od MVRDV Obytný komplex The Sax v Rotterdamu od MVRDV Obytný komplex The Sax v Rotterdamu od MVRDV

Obě věže jsou postaveny z pomyslných malých kostek, které definují členitou betonovou strukturu. Nabízet budou celkem 450 bytů, které by díky konstrukci měli být maximálně osluněné a každý nabízet 270stupňový panoramatický výhled na město. Komplexu nebude chybět podzemní parkoviště, restaurace, bar, kavárna a několik obchodů. Stavba má být zahájena v roce 2018 a dokončena v roce 2022.

Čtěte další články na téma bydlení a MVRDV

Foto a zdroj: MVRDV

Článek ze dne: 14.7.2017
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588