Děkujeme za přízeň nám i designu!

Gang postavili pavilon Včelí úl z papírových tubusů

Instalace Hive v National Building Museum od Studia Gang

V americkém městě Washington byla v místním National Building Museum otevřena veřejně dostupná instalace Hive. Ze 2 700 kusů různě vysokých papírových tubusů ji navrhlo americké architektonické a designérské Studio Gang. Až 18 metrů vysoká instalace připomíná včelí úl a slouží mimo jiné i ke kulturním akcím.

Na architekturu zaměřené washingtonské National Building Museum se může pochlubit velkým átriem, ve kterém každoročně dává prostor pro krátkodobé instalace. Letos svěřilo muzeum svůj veřejnosti zdarma přístupný prostor architektonickému a designérskému Studiu Gang, které se zaměřuje na architekturu veřejných budov, urbanismus a navrhování výstav.

Instalace Hive v National Building Museum od Studia Gang Instalace Hive v National Building Museum od Studia Gang Instalace Hive v National Building Museum od Studia Gang Instalace Hive v National Building Museum od Studia Gang

Jeho architekti navrhli instalaci Hive, která má připomínat včelí úl. Velká instalace, která se stala dominantou átria se skládá výhradně z papírových tubusů různé délky. Od své základy se tubusy postupně zkracují až ke svému vrcholu. Tvar instalace připomíná pohoří a je tvořen velkým centrálním úlem a dvěma menšími postranními. Všechny jsou vzájemně propojeny, přičemž nejvyšší měří 18 metrů a má průměr 10 metru.

Instalace Hive v National Building Museum od Studia Gang Instalace Hive v National Building Museum od Studia Gang Instalace Hive v National Building Museum od Studia Gang Instalace Hive v National Building Museum od Studia Gang

Instalace či spíše dočasné pavilony mají poskytovat komornější prostředí pro kulturní akce jako přednášky, koncerty a doprovodné programy výstav. Díky použití papíru, který je dále využitelný a recyklovatelný, je uvnitř úlů i dobrá akustika. Samozřejmě každý návštěvník pocítí i wow efekt světelného paprsku světlíku na vrcholu. Pavilon je v muzeu přístupný až do 4. září, tedy celkem tři měsíce.

Čtěte další články na téma pavilon a instalace

Foto a zdroj: Studio Gang

Článek ze dne: 17.7.2017
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588