Děkujeme za přízeň nám i designu!

V lesích u Longbranchu vyrostl ze dřeva útulný dům

Dům v Longbranch od Olson Kundig

Americký architekt Jim Olson, který je spoluzakladatelem uznávaného architektonického ateliéru Olson Kundig, provedl rozšíření původní série domků v Longbranch v americkém státě Washington. Původní domek postavil ještě jako student architektury. Nyní malé objekty spojil a rozšířil v jeden úchvatný dům.

Jim Olson postavil původních několik samostatně stojících dřevěných objektů jako student architektury ve svých 18 letech. Od té doby se spojil s Tomem Kundigem a založili ateliér Olson Kundig, jenž je znám pro své dech beroucí projekty citlivě začleněné do přírody. Původní 13 metrů čtverečních velký domek, postavený v roce 1959, byl rozšiřován postupně v letech 1981, 1997, 2003 a 2014.

Dům v Longbranch od Olson Kundig Dům v Longbranch od Olson Kundig Dům v Longbranch od Olson Kundig Dům v Longbranch od Olson Kundig

Jim Olson nyní všechny tyto přístavby přepracoval, znovu použil a proměnil v jeden kompaktní celek. Výsledkem je luxusní útočiště ve vzrostlých lesích. Jedná se v podstatě o soubor dřevěných boxů s různě velkými skleněnými okny, který je krytý jednotnou unifikovanou střechou. Při pohledu zvenčí se sjednotil vizuální dojem a to jednotnou černou barvou fasády. Nově vzniklá je vykonzolovaná terasa, která je z velké části kryta střešním kšiltem. Výhled na jezero je pak příjemným bonusem.

Dům v Longbranch od Olson Kundig Dům v Longbranch od Olson Kundig Dům v Longbranch od Olson Kundig Dům v Longbranch od Olson Kundig

Až v interiéru pochopíte původní řešení a velmi zdařilé propojení jednotlivých částí. Odhaluje to viditelná konstrukce a několik schodů mezi jednotlivými prostory. Na vnější straně domu u terasy najdeme kuchyňský kout, jídelnu a obývací pokoj s výhledem na jezero. Vnitřní část domu nabízí několik ložnic i pracovnu. Dům je provozován jako rekreační, proto zde nečekejte žádné rušivé moderní vlivy jako televize a podobně.

Čtěte další články na téma bydlení

Foto a zdroj: Olson Kundig

Článek ze dne: 28.7.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588