Klikněte a napište nám e-mail!

Ofis postavili nad Lublaní modulární domek ze dřeva

Ofis Arhitekti a jejich Living Unit v Lublani

Slovinský architektonický ateliér Ofis Arhitekti postavil do parku nad Lublaní první prototyp modulárního domku nazvaného Living Unit. Navržen je tak, aby byl snadno postaven a také demontován v místech kde je krátkodobě zapotřebí. Kompletně soběstačný objekt si tak můžete nechat postavit na zahradě jen na prázdniny.

Místní studio Ofis Arhitekti, které je známé svým neotřelým přístupem k architektuře, navrhlo Living Unit jako modulární stavbu. Jeden modul má jednotné rozměry 450 na 250 centimetrů a hloubku 270 centimetrů. Koncept počítá s jednou buňkou pro dvě osoby a je tedy modulární až do velikosti čtyř propojených buněk, které mohou být vrstveny na sebe nebo naopak rozloženy a spojeny zády k sobě.

Ofis Arhitekti a jejich Living Unit v Lublani Ofis Arhitekti a jejich Living Unit v Lublani Ofis Arhitekti a jejich Living Unit v Lublani Ofis Arhitekti a jejich Living Unit v Lublani

Ukázkový příklad, který stojí v parku nad městem Lublaň, je spojení třech unifikovaných buněk na sebe, jenž může využívat až šest lidí zároveň. Tvar buněk zajišťuje různé možnosti využití. Tento příklad nabízí v přízemní buňce jídelní kout s kuchyňským koutem, ve střední buňce jednu ložnici fungující i jako obývací pokoj a ve vrchní buňce další ložnici.

Ofis Arhitekti a jejich Living Unit v Lublani Ofis Arhitekti a jejich Living Unit v Lublani Ofis Arhitekti a jejich Living Unit v Lublani Ofis Arhitekti a jejich Living Unit v Lublani

Interiér je vykládán překližkovými deskami a celý dům je tak včetně konstrukce dřevěný. Jen do země je celá stavba upevněna ocelovými kotvami do betonového základu. Vybavení domu je možné pořídit v několika provedeních, například s koupelnou v nerezu nebo v polstrování měkkými panely na stěnách.

Čtěte další články na téma bydlení

Foto a zdroj: Ofis Arhitekti

Článek ze dne: 31.7.2017
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588