Klikněte a napište nám e-mail!

Tesla představila solární střechy v designu klasických

Solární střecha Tesla Solar Roof

Americká značka Tesla, která je známá především svými elektricky poháněnými automobily, se věnuje i solární energii a jejímu využití. Jejich novinkou je Solar Roof neboli Solární střecha. Jedná se o systém speciálně konstruovaných střešních tašek, které na první pohled vypadají jako obyčejné, jen vyrábí elektrickou energii.

Potenciál získávání solární energie je celosvětově stále využit pouze zlomkem. Příznivci si dávají solární panely na části či celé střechy, odpůrci varují před materiály, z kterých jsou panely vyrobeny, jenž by mohly po jejich dosloužení ekologicky zasáhnout planetu více než jiný způsob výroby energie. Tak či onak je solární energie velký boom, na který tak populární Tesla reaguje revolučním systémem celé solární střechy.

Solární střecha Tesla Solar Roof: Smooth Solární střecha Tesla Solar Roof: Smooth Solární střecha Tesla Solar Roof: Textured Solární střecha Tesla Solar Roof: Textured

Solar Roof je komplexní systém, který nahrazuje běžnou střechu speciálními taškami, které mají design z dálky nerozeznatelný od běžné střešní tašky. Navíc celý systém není závislý jen na jediném designu, ale na výběr je klasická černá lesklá připomínající malé panely, obdobná černá texturovaná a v roce 2018 bude dostupná ještě verze s toskánským vzhledem cihlové tašky a kamenná verze malých čtverců rozdílných odstínů.

Solární střecha Tesla Solar Roof: Slate Solární střecha Tesla Solar Roof: Slate Solární střecha Tesla Solar Roof: Tuscan Solární střecha Tesla Solar Roof: Tuscan

Na celý systém je záruka 30 let a je podle vlastních testů Tesly odolnější vůči počasí více než běžné tašky, odolná vůči ohni i větru. Ke střeše je možné dokoupit i akumulátor Powerwall, jenž vyrobenou energii dokáže uchovat pro pozdější použití. Cena takové střechy by měla být navíc dostupnější než běžné střechy. Aktuálně je možné systém pouze rezervovat. Odhad ceny střechy je asi 950 korun za 100 centimetrů čtverečných střechy.

Čtěte další články na téma Tesla

Foto a zdroj: Tesla

Článek ze dne: 5.8.2017
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 2 komentářů
  1. Ondřej Soudný - ze dne: 6.8.2017 - 18:43

    Nejde mi do hlavy ta cena, je nějak divně uvedena.
    Ještě jsem se nesetkal, aby byl ceník za plošný materiál uváděn za čtverečky 10×10cm

  2. Miroslav Adamec - ze dne: 7.8.2017 - 19:56

    950 Kč za 100 cm čtverečních = 950 Kč za 0.01 metr čtvereční = 95 000 Kč za metr čtvereční. To se mi nezdá jako dostupnější než běžná cena…
    Miroslav Adamec

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588