Děkujeme za přízeň nám i designu!

Obec Lelekovice postaví rozjímací Báň pampeliška

Báň pampeliška pro obec Lelekovice

Brněnský Ateliér Štěpán navrhl pro obec Lelekovice, která leží asi 15 kilometrů severně od Brna, speciálně konstruovanou kopuli. Báň pampeliška má být umístěna na louce za obcí a sloužit k rozjímání. Do kovové konstrukce bude možné vstoupit po rampě.

“Na lukách nad Lelekovicemi těsně nad zemí válí se pampeliška, Fullerova báň z oceli, část zastíněna,” uvádí autor projektu Marek Jan Štěpán, který na něm spolupracoval s Martinem Kopeckým. Investorem projektu má být sama obec Lelekovice. Objekt na pomezí drobné architektury a sochy by měl být volně přístupný.

Báň pampeliška pro obec Lelekovice Báň pampeliška pro obec Lelekovice Báň pampeliška pro obec Lelekovice Báň pampeliška pro obec Lelekovice

“Tato kopule (Taraxacum) je holdem Platónské logice a Euklidovské geometrii. Místo k filozofickému rozjímání je inspirováno odkvetlou pampeliškou. Jemná ocelová konstrukce na skryté betonové patce,” dodává autor z Ateliéru Štěpán, který je autorem řady oceňovaných církevních staveb.

Čtěte další články na téma socha a Brno

Foto a zdroj: Ateliér Štěpán

Článek ze dne: 6.8.2017
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588