Děkujeme za přízeň nám i designu!

Ve Švédsku staví rekreační vesničku chatek ze skla

Stedsans in The Woods ve Švédsku od Lendager Group

Dánský architektonický ateliér Lendager Group staví v nedotčené krajině u vesničky Bohult na jihu Švédska několik rekreačních chatek. Projekt nazvaný Stedsans in The Woods je stylovým rozšířením současného ubytování Stedsans v jediném beduínském stanu, který je nabízen ke dvoudennímu ubytování. Současně vzniká také restaurace, jenž je aktuálně hodně navštěvována pro svou skvělou gastronomii i přírodě.

Útěk od světel a ruchu velkoměst do přírody bez elektriky a mobilního signálu je čím dál častěji využíván nejen v srdci Evropy. Takové místo mají i ve Švédsku. Jmenuje se Stedsans a nejdeme jej u jezera ve vnitrozemí na jihu země. Divoké místo s krásnou přírodou je využíváno k rekreaci. Ubytovat se můžete v jediném stanu, zajít do místní restaurace vařící jen z vlastní vypěstované zeleniny a darů lesa, případně můžete navštívit plovoucí saunu ve tvaru domku se sedlovou střechou.

Stedsans in The Woods ve Švédsku od Lendager Group Stedsans in The Woods ve Švédsku od Lendager Group Stedsans in The Woods ve Švédsku od Lendager Group Stedsans in The Woods ve Švédsku od Lendager Group

Díky tomu, že kapacita restaurace i ubytování již dávno nestačí, rozhodli se majitelé Mette Helbæk a Flemming Hansen v únoru tohoto roku oslovit architekty z Lendager Group, aby jim navrhli rozšíření jejich místní atrakce. V souladu s filozofií místa navrhli architekti čtrnáct chatiček ze skla a dřeva, jenž se mají vznášet nad jezerem nebo být ukryty v lese. Drobné chatky s dvoulůžkem, kamny a malou terasou mají být komfortním útočištěm s ohledem na životní prostředí.

Současná podoba Stedsans ve Švédsku Současná podoba Stedsans ve Švédsku Současná podoba Stedsans ve Švédsku Současná podoba Stedsans ve Švédsku

Druhým rozšířením ve stejném duchu bude nová restaurace, která připomíná malý skleník. Dvojice sedlových střech ze skla a dřeva sedí na zemi a prolíná se. Ve vyšší budově najdeme několik dřevěných buněk, jenž budou nabízet vlastní a plně samostatnou laboratoř pro pěstování vlastních rostlin. Interiér bude připomínat staré skleníky a vybavena bude v industriálním duchu. Ve spojení s okolní přírodou budou hosté skrze skleněné stěny.

Čtěte další články na téma Švédsko, restaurace a bydlení

Foto a zdroj: Lendager

Článek ze dne: 8.9.2017
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588