Klikněte a napište nám e-mail!

Bytový dům Cirqua se chlubí velkými kruhovými okny

Cirqua Apartments v australském Melbourne od BKK Architects

V australském Melbourne vyrostl neobvyklý bytový dům nazvaný Cirqua Apartments. Navrhli a realizovali jej BKK Architects, kteří spojili dva sousedící domy do jednoho bytového. Dvoupodlažní stavba zaujme především svou až brutalistní jednoduchostí a hlavně velkými kulatými okny. I když se nový objekt zdá malý, celkově nabízí přes 40 bytů.

I když může bytový komplex Cirqua Apartments působit jako novostavba, je to jen z poloviny pravdou. Původně na pozemku stály dva rodinné domy. Nový majitel oslovil místní architekty z ateliéru BKK Architects, kteří navrhli propojení těchto dvou budov a rozšíření. Při pohledu z ulice vypadá budova jako z jiného období a připomínat může i pozůstatek brutalistní architektury. V okolí najdeme další bytový dům a rodinné domy.

Cirqua Apartments v australském Melbourne od BKK Architects Cirqua Apartments v australském Melbourne od BKK Architects Cirqua Apartments v australském Melbourne od BKK Architects Cirqua Apartments v australském Melbourne od BKK Architects

Výsledek je opravdu pozoruhodný. Z čelní strany vidíme dvoupodlažní budovu, která má nenápadný vjezd do podzemních garáží a v samotném středu vstupní dveře, které kopírují chodbu rozdělující dům na levou a pravou stranu. Právě z čelní strany je dominantní fasáda tvořená vystupujícími krychlemi, do jejichž středu jsou zasazena velká kruhová okna.

Cirqua Apartments v australském Melbourne od BKK Architects Cirqua Apartments v australském Melbourne od BKK Architects Cirqua Apartments v australském Melbourne od BKK Architects Cirqua Apartments v australském Melbourne od BKK Architects

Architekti navrhovali také vnitřní dispozice pro všech 44 bytů v domě. Jejich cílem bylo vytvořit maximálně přirozeně osvětlené a větrané interiéry, které budou mít menší spotřebu energií. Byty jsou přístupné z dlouhé chodby jednotně žlutými dveřmi. Interiéry jsou v základu černobílé. Ty směrem do ulice jsou zajímavé svými kulatými okny, ty směrem ze svahu mají zase velké terasy.

Čtěte další články na téma bydlení a Austrálie

Foto a zdroj: BKK Architects

Článek ze dne: 10.9.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588