Děkujeme za přízeň nám i designu!

V novozélandském lese vyrostl víkendový Tent House

Chris Tate a jeho novozélandský The Tent House

Australský architekt Chris Tate navrhl a realizoval v novozélandském lese pozoruhodný The Tent House. Malý nenápadný dům s tvarem stanu je umístěn na opuštěném místě v zeleni. Určený je k víkendovému odreagování a proto je navržen skromně. Interiér je přesto moderní vybaven vím nezbytným.

Na pozemku o rozloze asi 650 metrů uprostřed lesa vyrostl malý dům nezvyklých tvarů, který je propojen s okolím jen dřevěnou stezkou. Jak už název The Tent House napovídá, jedná se o budovu tvaru stanu. Architekt Chris Tate chtěl navrhnout trojúhelníkovou stavbu, ale začal se potýkat s mnoha problémy, protože stěny nebyly v úhlu 90 stupňů. Z třiceti návrhů nakonec vzešel dům, který je funkční a zapadá do lesa i svými proporcemi.

Chris Tate a jeho novozélandský The Tent House Chris Tate a jeho novozélandský The Tent House Chris Tate a jeho novozélandský The Tent House Chris Tate a jeho novozélandský The Tent House

Dům se skládá ze třech spojených trojúhelníků, kde dva tvoří střecha a jeden prosklené průčelí. Před domem najdeme malou samozřejmě trojúhelníkovitou terasu obehnanou plotem kvůli případné zvěři. Interiér s plochou 70 metrů čtverečních je rozdělen na obývací pokoj s kuchyňským koutem, jídelním stolem se dvěma židlemi, barem a zázemím v přízemí.

Chris Tate a jeho novozélandský The Tent House Chris Tate a jeho novozélandský The Tent House Chris Tate a jeho novozélandský The Tent House Chris Tate a jeho novozélandský The Tent House

První patro přístupné po točitých schodech nabízí dvoulůžko a nezbytné střešní okno kvůli osvětlení prostor. Interiér je celý vyveden v nadčasové bílé barvě, k níž skvěle kontrastuje tmavá kovová střecha a čiré prosklení. Jen kuchyně je z černého masivního dřeva.

Čtěte další články na téma bydlení

Foto a zdroj: Chris Tate

Článek ze dne: 11.9.2017
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588