Děkujeme za přízeň nám i designu!

Václavské náměstí se promění podle Jakuba Ciglera

Revitalizace Václavského náměstí od Jakub Cigler Architekti

Po dvanácti letech od návrhu se dočká pražské Václavské náměstí zasloužené revitalizace. Hlavní město Praha a Městská část Praha 1 dostalo územní povolení na proměnu podle vítězného návrhu studia Jakub Cigler Architekti. Nové řešení rozšiřuje chodníky, ubývá prostoru pro auta a přidává zeleň v podobě druhé řady stromů. K realizaci chybí jen vydání stavebního povolení.

“Dopravně – urbanistické řešení vychází z požadavku na rehabilitaci Václavského náměstí, spojeného s postupným návratem tramvajové dopravy. Požadavek na sjednocení použitých materiálů, jasné vymezení jednotlivých prostorů náměstí pro různé druhy dopravy, současné rozšíření chodníků pro chodce a umístění dalších stromořadí, vede k návrhu nových stromořadí do zvýšených obrub, umístěných přímo do komunikace,” uvádí Jakub Cigler Architekti ke svému projektu, který řeší plochu celého náměstí, tedy asi 43 000 metrů čtverečných.

Revitalizace Václavského náměstí od Jakub Cigler Architekti Revitalizace Václavského náměstí od Jakub Cigler Architekti Revitalizace Václavského náměstí od Jakub Cigler Architekti Revitalizace Václavského náměstí od Jakub Cigler Architekti

“Je to skvělá zpráva, jelikož to je výrazný krok a rekonstrukce Václavského náměstí se výrazně přiblížila. Václavské náměstí rekonstrukci potřebuje a tím, že se v podstatě odkládá 12 let, protože nebyla vůle ji dotáhnout, tak jsme dnes v situaci, kdy je v podstatě nezbytná. Nyní budeme čekat na vydání stavebního povolení, ale nějaké dílčí práce by mohly teoreticky probíhat už nyní. Věřím, že stavební povolení získáme rychle a v příštím roce začneme stavět,” řekla k projektu primátorka Adriana Krnáčová.

Čtěte další články na téma náměstí a Jakub Cigler

Foto a zdroj: Jakub Cigler Architekti

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588