Děkujeme za přízeň nám i designu!

V řeckém Santorini vyrostl v bývalé jeskyni letní dům

Letní sídlo v řeckém Santorini od Kapsimalis Architects

Na řeckém ostrově Théra v turisticky oblíbené vesničce Santorini vyrostl nový letní dům od Kapsimalis Architects. Postaven byl na ruinách původní uměle vytvořené jeskyně a to v duchu vesničky, tedy se zářivě bílými zdmi, velkou terasou, bazénem a sto metrový dvoupatrovým interiérem jako z pohádky.

Alexandros Kapsimalis z ateliéru Kapsimalis Architects dostal nelehký úkol, když za ním přišel klient, jenž si vysnil letní dům malebné vesničce Santorini. Koupil si pozemek ve svahu, na konci bloku domů, kde byl jen val a pozůstatek staré jeskyně. Kapsimalis musel zachovat jednotný ráz chráněné vesničky a proto se rozhodl v podstatě z ničeho vykouzlit dům, který působí jako kdyby tu stál od nepaměti.

Letní sídlo v řeckém Santorini od Kapsimalis Architects Letní sídlo v řeckém Santorini od Kapsimalis Architects Letní sídlo v řeckém Santorini od Kapsimalis Architects Letní sídlo v řeckém Santorini od Kapsimalis Architects

Novostavba má dvě podlaží, která od sousedů odděluje velká bílá zeď. Interiér kopíruje původní pozůstatky jeskyně a dokresluje další místnosti v podobném duchu. Přízemí je tedy celé ukryté ve svahu a rozčleněné na tři místnosti. Hlavní je obývací pokoj propojený na dvě ložnice s vlastními koupelnami. Najdeme zde i vestavěné šatní skříně a dvě malé technické místnosti. První podlaží přístupné zvenčí po schodišti pak nabízí další ložnici.

Letní sídlo v řeckém Santorini od Kapsimalis Architects Letní sídlo v řeckém Santorini od Kapsimalis Architects Letní sídlo v řeckém Santorini od Kapsimalis Architects Letní sídlo v řeckém Santorini od Kapsimalis Architects

Neméně působivý je venkovní část domu tvořená několika stupňovitými terasami s výhledem na moře. Na jedné boční terase najdeme zde kuchyňský kout a velký jídelní stůl. K relaxačnímu venkovnímu posezení neodmyslitelně patří bazén a vířivka, které jsou zapuštěné do největší terasy. Tu nejmenší terasu pak najdeme ještě pod bazénem a slouží jako vyhlídková.

Čtěte další články na téma bydlení a Řecko

Foto a zdroj: Kapsimalis Architects

Článek ze dne: 14.9.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588