Děkujeme za přízeň nám i designu!

Praha postaví výstavní halu u Kongresového centra

Vítězný návrh na výstavní halu Kongresového centra v Praze od OCA

Neznámé španělské architektonické studio OCA vyhrálo v mezinárodní soutěži o podobu nový výstavní haly, která má rozšířit Kongresové centrum v Praze. Místo současného parkoviště na Pankráckém náměstí zde bude postaven skleněný kvádr a změní se i urbanismus okolí.

“Kongresové centrum dlouhodobě není schopné uspokojit vysokou poptávku po výstavních a kongresových plochách, a novou halu proto nutně potřebuje. Stejně tak je ale důležité rovnou řešit i okolí a celé to prostranství kolem Kongresového centra upravit tak, aby více sloužilo lidem. Sešlo se mnoho návrhů a já jsem ráda, že hodně jich bylo velmi kvalitních a věřím, že jsme nakonec opravdu vybrali ten nejlepší,” říká pražská primátorka Adriana Krnáčová, která byla jedním z jedenácti porotců, jenž vybírali ze 76 došlých návrhů.

Vítězný návrh na výstavní halu Kongresového centra v Praze od OCA Vítězný návrh na výstavní halu Kongresového centra v Praze od OCA Vítězný návrh na výstavní halu Kongresového centra v Praze od OCA Vítězný návrh na výstavní halu Kongresového centra v Praze od OCA

“Naši kancelář jsme založili s tím, že bychom chtěli rozšířit naši práci a příležitosti za hranice místního kontextu Barcelony nebo Katalánska. V tomto případě bylo obzvláště motivující, že jsme mohli přispět k budově takového významu v historickém městě, jako je Praha. Probuzením bylo, když jsme si uvědomili, jak je tato výzva komplexní a že znamená vyřešit nejenom fungování budovy, ale také vytvořit intenzivní veřejný prostor. To bylo v našem návrhu klíčové,” uvádí vítězné studio OCA z Barcelony, které tvoří Bernardo García, Marc Subirana, Biel Susanna, Hernan Lleida.

Vítězný návrh na výstavní halu Kongresového centra v Praze od OCA Vítězný návrh na výstavní halu Kongresového centra v Praze od OCA Vítězný návrh na výstavní halu Kongresového centra v Praze od OCA Vítězný návrh na výstavní halu Kongresového centra v Praze od OCA

Nová výstavní hala, jejíž výstavba začne za přibližně tři roky, počítá s proměnou současného parkoviště na park plný zeleně i vodních ploch. Samotná hala bude tvořena dlouhým skleněným hranolem usazeným na pilotách. Dovnitř by mělo vést několik lávek. Interiér by měl být nečleněný a koncová strana má nabízet výhled na magistrálu. Stará budova Kongresového centra projde rekonstrukcí.

Čtěte další články na téma Praha

Foto a zdroj: Magistrát hlavního města Prahy

Článek ze dne: 16.9.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588