Děkujeme za přízeň nám i designu!

UNStudio dokončilo rozvlněný komplex Raffles City

UNStudio a jejich Raffles City v čínském městě Hangzhou

Nizozemský architektonický ateliér UNStudio dokončil v čínském městě Hangzhou unikátní multifunkční komplex nazvaný Raffles City. Mezi dalšími mrakodrapy a výškovými budovy ve tvarech hranolů se novostavba se dvěma vlnícími věžemi vymyká. Pod organickou slupkou ze skla najdeme místo pro bydlení, kanceláře i obchody.

Čínské město Hangzhou, které leží asi 180 kilometrů jihozápadně od Šanghaje, je označováno za jedno z nejmalebnějších a také nejrychleji rostoucích měst v Číně. Na nemalém pozemku 40 000 metrů čtverečních v roce 2008 navrhlo nizozemské architektonické UNStudio multifunkční komplex, které dokončilo po devíti letech teprve letos.

UNStudio a jejich Raffles City v čínském městě Hangzhou UNStudio a jejich Raffles City v čínském městě Hangzhou UNStudio a jejich Raffles City v čínském městě Hangzhou UNStudio a jejich Raffles City v čínském městě Hangzhou

Novostavba jménem Raffles City je klenotem v celé čtvrti. I když byla zastavěna velká část pozemku, jehož všechny strany lemují mnohaproudé silnice, najdeme v okolí budovy alespoň trochu zeleně a možnost pro posezení. Architekti elegantně propojili okolní urbanismus s budovou. Základní hmotu totiž tvoří blob, který v podobě mnoha organických ramen přechází ve dvě vysoké 60patrové vlnící se věže. Právě pod těmito rameny se zrcadlovými stropy najdeme další posezení a zeleň.

UNStudio a jejich Raffles City v čínském městě Hangzhou UNStudio a jejich Raffles City v čínském městě Hangzhou UNStudio a jejich Raffles City v čínském městě Hangzhou UNStudio a jejich Raffles City v čínském městě Hangzhou

Organický přístup je patrný v několika vstupech do budovy, ale i uvnitř. Raffles City je homogenní i ve svém interiéru, který nabízí obchody v přízemí, prvotřídní kanceláře, pětihvězdičkový hotel a několik typů dlouhodobého bydlení. UNStudio se snažilo navrhnout a postavit nejen moderní, ale dlouhodobě udržitelnou stavbu.

Čtěte další články na téma UNStudio a Čína

Foto a zdroj: UNStudio

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588