Děkujeme za přízeň nám i designu!

Hlávkův most má nový orientační systém pro pěší

Nový orientační systém v podchodech pod Hlávkovým mostem od Architekti bez hranic

Podchody pod nedávno ještě nevábným Hlávkovým mostem v Praze dostaly nový orientační systém. Nezávislé uskupení architektů sdružených pod označením Architekti bez hranic oživilo podchody výraznými barevnými plochami a graficky jednoduchými značkami pro snadnou orientaci.

“Rekonstrukce mostu proběhla v 60. letech, kdy se v odborných kruzích věřilo, že nejlepším pro město je oddělit různé druhy dopravy. Podchody na Vltavské jsou mementem této doby - nepřehledná změť tunelů, která měla usnadnit přechod mnohoproudé silnice, dnes není využívána dle původního záměru. Rádi bychom přiblížili toto fascinující stavební dílo veřejnosti, zvýšili povědomí o tunelech a podpořili jejich užívání,” uváděli před realizací Architekti bez hranic ke svému dnes zdařilému dílu.

Nový orientační systém v podchodech pod Hlávkovým mostem od Architekti bez hranic Nový orientační systém v podchodech pod Hlávkovým mostem od Architekti bez hranic Nový orientační systém v podchodech pod Hlávkovým mostem od Architekti bez hranic Nový orientační systém v podchodech pod Hlávkovým mostem od Architekti bez hranic

“Orientační systém v podchodech je návrh na jednoduchý systém různobarevných směrových šipek, umístěných na zemi v uzlových bodech podchodů tak, abyste se již neztráceli,” dodávají Architekti bez hranic, kteří jsou platformou věnující se projektům pro znevýhodněné lidi či lokality s cílem kultivovat veřejný prostor a posilovat sousedské a mezilidské vztahy. Těšíme se na další jejich takto zdařilé zásahy do města.

Čtěte další články na téma Praha a město

Foto: Jakub Linhart
Zdroj: Architekti bez hranic

Článek ze dne: 20.9.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588