Klikněte a napište nám e-mail!

Portugalská rodina si přestavěla vinařství na bydlení

Dům v Azeitão od portugalského Extrastudio

V portugalské vesničce Azeitão byla dokončena zdařilá konverze bývalého malého vinařství na rodinný dům. Místní architektonický ateliér Extrastudio se pokusil zachovat maximum z původní stavby a vestavět do ní moderní interiér. Vznikl tak osobitý dům s červenou fasádou.

Na jih od Lisabonu v malé vesničce Azeitão postavila na začátku 20. století jedna z rodin malé vinařství. Budova posledních několik let jen chátrala, proto se její dědicové rozhodli pro konverzi původně průmyslové stavby na rodinné sídlo. V roce 2011 oslovili lisabonské Extrastudio a začala dlouhá cesta k novému bydlení.

Dům v Azeitão od portugalského Extrastudio Dům v Azeitão od portugalského Extrastudio Dům v Azeitão od portugalského Extrastudio Dům v Azeitão od portugalského Extrastudio

Dům s malou zahradou měl podle plánů zůstat maximálně v původní podobě, alespoň při pohledu z exteriéru. Architekti proto ponechali jen obvodové zdi, opravili střechu, vyměnili okna a nějaké přidali. V přízemí vznikl nový pás oken, který dům propojuje s terasou a přilehlým nově vzniklým bazénem. Důležitým prvkem je ponechání původní červené fasády, která domu se sedlovou střechou usazeného v zeleni dává potřebný kontrast.

Dům v Azeitão od portugalského Extrastudio Dům v Azeitão od portugalského Extrastudio Dům v Azeitão od portugalského Extrastudio Dům v Azeitão od portugalského Extrastudio

Interiér o užitné ploše 360 metrů čtverečních je pro jednu rodinu velkorysý. V přízemí najdeme velký dobře přírodním světlem osvětlený pokoj, jídelní kout a kuchyni. Nechybí ani dva samostatné pokoje s výhledem do ulice. V prvním patře najdeme tři ložnice s koupelnami a pracovnu. Ve druhém patře v podkroví najdeme bělostný prostor, který slouží jako herna.Náklady na přestavbu se vyšplhaly v přepočtu na 5 800 000 českých korun.

Čtěte další články na téma konverze a bydlení

Foto a zdroj: Extrastudio

Článek ze dne: 22.9.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588