Děkujeme za přízeň nám i designu!

Ve Švédsku postavili chatky k bydlení na 72 hodin

The 72 Hour Cabin

Kvalita života ve Švédsku je velmi vysoká. Tajemství, které se za tím skrývá bude zkoumat nová studie. Pět dobrovolníků bude 72 hodin žít v přírodě na jednom ze švédských ostrovů. Postaveny pro ně byly speciální malé domky, které navrhl místní student.

Malé domky pro projekt The 72 Hour Cabin navrhla Jenna Berger, která studuje architekturu na Chalmers Tekniska Högskola v Göteborgu. Aby jejich spojení s přírodou bylo co nejužší, mají chatky ze dřeva se sedlovou střechou velkou část prosklenou. Dřevěná výplň je tedy pouze na podlaze a přední a zadní strany chatky. Sedlová střecha i postranní steny jsou prosklené.

The 72 Hour Cabin The 72 Hour Cabin The 72 Hour Cabin The 72 Hour Cabin

Na malebném ostrově Henriksholm bude pětice cizinců tři dny žít v souladu s přírodou právě v této chatce bez elektřiny a dalších vymožeností moderní doby. Dopad pobytu budou zkoumat vědci, kteří mají v říjnu tohoto roku předložit výsledky studie. Jaký bude výsledek je už teď možné předpokládat.

Čtěte další články na téma bydlení a Švédsko

Foto a zdroj: Visit Sweden

Článek ze dne: 27.9.2017
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588