Děkujeme za přízeň nám i designu!

BIG postaví u Dubaje město simulující život na Marsu

Největší simulace Marsu od BIG ve Spojených arabských emirátech

Dánské architektonické studio BIG bylo vybráno, aby ve Spojených arabských emirátech postavilo největší simulaci pobytu na Marsu na planetě Země. Projekt nazvaný Mars Science City má v poušti nedaleko Dubaje poskytnout realistický model simulace života na povrchu rudé planety.

Celkově má mít projekt rozlohu 1,9 milionu čtverečních stop, tedy asi 177 tisíc metrů čtverečních. Jednat se má o pět rozdílně velkých a navzájem propojených kupolí tvořených speciální konstrukcí a novým typem průsvitné fólie, která má pohlcovat nežádoucí sluneční záření. Právě záření je jedním z nebezpečných faktorů i díky malé ochranné atmosféře Marsu.

Největší simulace Marsu od BIG ve Spojených arabských emirátech Největší simulace Marsu od BIG ve Spojených arabských emirátech Největší simulace Marsu od BIG ve Spojených arabských emirátech Největší simulace Marsu od BIG ve Spojených arabských emirátech

I když budou jednotlivé kupole propojené, bude jejich využití striktně rozděleno. Velká část bude věnována pěstováním potravin a získávání energie i vody. Jedna z kupolí bude obsahovat laboratoř testující a studující vypěstované jídlo pro bezpečnost potencionálních astronautů. Chybět nemá testování využití 3D tisku či muzeum a amfiteátr, kde se veřejnost dozví o pokrocích v cestě lidstva na Mars.

Největší simulace Marsu od BIG ve Spojených arabských emirátech Největší simulace Marsu od BIG ve Spojených arabských emirátech Největší simulace Marsu od BIG ve Spojených arabských emirátech Největší simulace Marsu od BIG ve Spojených arabských emirátech

Projekt Mars Science City je součástí strategie Spojených arabských emirátů pomoci přivést lidi na Mars v roce 2117. Vláda proto podpořila výstavbu tohoto projektu z vlastních zdrojů a to částkou 500 milionů dirhamů, tedy v přepočtu asi tří miliard českých korun. Kdy by měl být projekt dokončen není známo.

Čtěte další články na téma BIG a Mars

Foto a zdroj: BIG a Dubai Government Media Office

Článek ze dne: 29.9.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588