Klikněte a napište nám e-mail!

V Dánsku byl otevřen Lego House postavený z kostek

Lego House v dánském Billund od ateliéru BIG

V dánském městě Billund byl dokončen a pro veřejnost otevřen Lego House, speciálně postavený dům fanouškům kostek Lego tak, aby ucítili kouzlo světa této ikonické hračky. Budovu navrhlo místní architektonické studio BIG jak jinak než z barevných kostek. Na jejich střechách jsou hřiště.

Novostavbu navrhl Bjarke Ingels se svým studiem Bjarke Ingels Group neboli BIG v roce 2013 a to do středu města na poměrně malý pozemek, kde v okolí najdeme zástavbu bytových domů. Lego House byl o prvopočátku navržen jako zážitkový dům pro děti i dospělé, takže celý měl podněcovat aktivity tvůrčí, hravé a inovativní. Velký tým architektů a projektantů proto postavili v podstatě jedno velké hřiště kombinované s muzeem. Z čeho jiného než z 21 obřích barevných kostek Lego.

Lego House v dánském Billund od ateliéru BIG Lego House v dánském Billund od ateliéru BIG Lego House v dánském Billund od ateliéru BIG Lego House v dánském Billund od ateliéru BIG

Obří kostky jsou ve čtyřech do sebe zaklesnutých vrstvách postaveny do tvaru pyramidy. Z bočních stran jsou bílá, takže nejsou pro místní obyvatele tolik křiklavé. Jen střecha každé z kostek je zářivě barevná a na devíti z nich najdeme hřiště vždy v jednotném duchu. Dvě kostky jsou pak seseknuté a vytváří možnost posezení a tudíž dva venkovní amfiteátry. Vrcholná kostka je bílá, vybavená osmi světlíky s logem Lego a funguje jako vyhlídková terasa.

Lego House v dánském Billund od ateliéru BIG Lego House v dánském Billund od ateliéru BIG Lego House v dánském Billund od ateliéru BIG Lego House v dánském Billund od ateliéru BIG

V interiéru s užitnou plochou 12 000 metrů čtverečních najdeme řadu zdarma či placených atrakcí. V základu je celá budova rozdělena do čtyř zón odlišených barevnými plochami, kde najdeme třeba Galerie mistrovských kousků, sekci s Historii značky Lego nebo Red Zone s možností postavit si cokoliv vás napadne. Ústředním bodem Lego House je centrální volně přístupné náměstí, kde je mimo jiné i speciální restaurace.

Čtěte další články na téma Lego a BIG

Foto a zdroj: BIG a Lego House

Článek ze dne: 2.10.2017
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588