Děkujeme za přízeň nám i designu!

V kalifornské poušti vyrostla rezidence z kontejnerů

Joshua Tree Residence v Kalifornii od Whitaker Studio

Londýnské Whitaker Studio postavilo v kalifornském národním parku Joshua Tree rezidenci z bílých dopravních kontejnerů. Unikátní objekt tvaru hvězdice je vklíněn uprostřed nehostinné pouště mezi kameny. Interiér je stejně poutavý a rozmanitý jako exteriér.

Historie projektu sahá do roku 2015, kdy James Whitaker navrhl pro německé studio nízkonákladové kanceláře z černých dopravních kontejnerů, které byly poskládány nejen dokola okolo jednoho středu, ale vystupovaly také ve druhá řadě. Projekt se však nikdy nerealizoval, což byla vzhledem k jeho ztvárnění velká škoda. Shodou náhod se Whitakerna cestě po USA seznámil s klientem, který si koupil 36hektarový pozemek v národním parku Joshua Tree a rozhodl se postavit si zde dům.

Joshua Tree Residence v Kalifornii od Whitaker Studio Joshua Tree Residence v Kalifornii od Whitaker Studio Joshua Tree Residence v Kalifornii od Whitaker Studio Joshua Tree Residence v Kalifornii od Whitaker Studio

Oproti původnímu projektu je Joshua Tree Residence do velké míry upravena a propracována. Díky klimatickým podmínkám nemuseli architekti nijak výrazně řešit zateplení objektu. Tvoří jej proto asi dvacítka bílých propojených dopravních kontejnerů, které tvoří jednu velkou hvězdici. Vzniklo tím několik venkovních zákoutí z čehož to největší slouží jako venkovní terasa.

Joshua Tree Residence v Kalifornii od Whitaker Studio Joshua Tree Residence v Kalifornii od Whitaker Studio Joshua Tree Residence v Kalifornii od Whitaker Studio Joshua Tree Residence v Kalifornii od Whitaker Studio

Díky navrstvení kontejnerů na sebe a vytvoření dalších oken je celý objekt výrazně prostornější a vzdušnější. Uprostřed se nachází centrální prostor odkud jako paprsky vystupují jednotlivé obytné prostory. Najdeme tu zvlášť obývací pokoj, zvlášť jídelnu, bar, ložnici i koupelnu. Prostory jsou propojené a přesto dostatečně oddělené. Interiér je celý bílý a tak z něho vystupuje jen barevný nábytek.

Čtěte další články na téma bydlení

Foto a zdroj: Whitaker Studio

Článek ze dne: 3.10.2017
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588