Klikněte a napište nám e-mail!

Libeskind postavil památník holokaustu jako hvězdu

National Holocaust Monument v Ottawě od Studio Libeskind

Americký architekt polského původu Daniel Libeskind postavil se svým studiem v kanadském městě Ottawa nový památník holokaustu. National Holocaust Monument je tvořen sérii různě velkých betonových stěn, který při pohledu z vrchu tvoří symbol Davidovy hvězdy.

Daniel Libeskind, který je známý především muzei a památníky vztaženými k holokaustu, navrhoval nový kanadský památník na pozemek o ploše 3 200 metrů čtverečních. Výsledkem měla být stavba, která by se stala národním památníkem jakožto trvalým symbolem, jenž by si připomínal kanadské oběti holokaustu a vyprávěl příběh přeživších.

National Holocaust Monument v Ottawě od Studio Libeskind National Holocaust Monument v Ottawě od Studio Libeskind National Holocaust Monument v Ottawě od Studio Libeskind National Holocaust Monument v Ottawě od Studio Libeskind

Památník na uctění milionu nevinných mužů, žen a dětí v sobě spojuje architekturu, umělecké dílo a zdařilé urbanistické řešení. Objekt je postaven z betonu, který svou surovostí nejlépe koresponduje s pocity, jenž má vyvolávat. Skládá se ze šesti konkrétních trojúhelníkovitých objemů různé výšky a šířky, jenž při pohledu z vrchu složí symbol Davidovy hvězdy.

National Holocaust Monument v Ottawě od Studio Libeskind National Holocaust Monument v Ottawě od Studio Libeskind National Holocaust Monument v Ottawě od Studio Libeskind National Holocaust Monument v Ottawě od Studio Libeskind

Návštěvníci čerstvě otevřeného National Holocaust Monument se tak prochází mezi různě vysokými či zkosenými zdmi, které jsou popsané informacemi či popsané různými typy informací. Okolo památníků pak vyrůstá rozmanitá krajina složená ze skalnatých útvarů, oblázků a jehličnatých stromů.

Čtěte další články na téma Daniel Libeskind

Foto a zdroj: Studio Libeskind

Článek ze dne: 6.10.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588