Děkujeme za přízeň nám i designu!

Kengo Kuma postavil v Portlandu japonskou vesnici

Portland Japanese Garden od Kengo Kuma and Associates

Uznávaný japonský architekt Kengo Kuma dokončil v americkém městě Portland soubor staveb nazvaných Portland Japanese Garden. Nová kulturní vesnice uprostřed vzrostlých lesů nabízí čtveřici domů v tradičním japonském stylu, které mají střechu efektně pokrytou zelení.

Japonské studio Kengo Kuma and Associates mělo za úkol rozšířit a proměnit Portland Japanese Garden, která se nachází v zahradě, jenž se od roku 1967 nijak neproměnila. Architekti proto navrhli čtveřici různě velkých staveb soustředěných kolem prostorného dlážděného nádvoří. Vesnice je umístěna na cestě z města směrem do kopce, což je v souladu s moderní formou japonského stylu stavitelství.

Portland Japanese Garden od Kengo Kuma and Associates Portland Japanese Garden od Kengo Kuma and Associates Portland Japanese Garden od Kengo Kuma and Associates Portland Japanese Garden od Kengo Kuma and Associates

Čtveřice budov má jednotný design malých přízemních dvoupodlažních domku. Všudypřítomný japonský styl je dán už použitým materiálem, kterým je z většiny dřevo, doplněné o bambus a sklo. Zajímavá je právě členitá sedlová střecha na dvě horizontální části, kde je uprostřed dělena pásem oken. Vrchní střecha je porostlá trávou. Největší budova je kulturní centrum, které má na zadní straně velkou venkovní terasu.

Portland Japanese Garden od Kengo Kuma and Associates Portland Japanese Garden od Kengo Kuma and Associates Portland Japanese Garden od Kengo Kuma and Associates Portland Japanese Garden od Kengo Kuma and Associates

Druhou největší budovou je Garden Studios, třetí je čajovna s kavárnou a čtvrtou vstupní brána, která návštěvníky vpouští do zahrady o velikosti  necelých 37 000 metrů čtverečních. Interiér budov má opět jednotného ducha. Ústředním prvkem je dřevo a sklo, které v jemně dekorovaných plochách dýchá prostorem a vizuální čistotou. V budovách najdeme především galerii, učebny, kuchyni, místa pro workshopy a úložné prostory.

Čtěte další články na téma Kengo Kuma

Foto a zdroj: Kengo Kuma and Associates

Článek ze dne: 11.10.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588