Děkujeme za přízeň nám i designu!

Portugalská vila je celá složena z obrovských elips

Casa Elíptica neboli Elliptic House v Portugalsku od Mário Martins Atelier

Portugalský architekt Mário Martins se svým ateliérem dokončil výstavbu velmi nezvyklé vily Casa Elíptica nazývané též Elliptic House. Novostavba stojící na útesu nad mořem zaujme především svými zaoblenými tvary a oválným zastřešením velké terasy s bazénem.

Klient si pro svůj nový rodinný dům vybral jedno z nejkrásnějších míst v Portugalsku. Útes u moře, kde již obdobné luxusní vily stojí, najdeme u malého města Luz u známějšího města Lagos na jihu Portugalska. Čtyři roky trvající stavba od první skici až po kompletní dokončení na klíč ukazuje nelehkou realizaci. Může za to především rozsáhlost projektu a množství atypických řešení, díky nimž je dům svým způsobem unikátní.

Casa Elíptica neboli Elliptic House v Portugalsku od Mário Martins Atelier Casa Elíptica neboli Elliptic House v Portugalsku od Mário Martins Atelier Casa Elíptica neboli Elliptic House v Portugalsku od Mário Martins Atelier Casa Elíptica neboli Elliptic House v Portugalsku od Mário Martins Atelier

Pozemek určený pro výstavbu nebyl nijak velký a tak architekti rozhodli, že jeho velkou část vila zaujme a menší asi třetinová část připadne zeleni. Při pohledu z ulice je objekt bílá, nepřístupná hmota za nemalou zdí. Až za plotem se vila složená z eliptických na sobě naskládaných hmot otevírá a to převážně směrem do zahrady k moři. Výrazným prvkem je velká terasa s bazénem krytá elipsovitým přístřeškem s elipsovitou perforací.

Casa Elíptica neboli Elliptic House v Portugalsku od Mário Martins Atelier Casa Elíptica neboli Elliptic House v Portugalsku od Mário Martins Atelier Casa Elíptica neboli Elliptic House v Portugalsku od Mário Martins Atelier Casa Elíptica neboli Elliptic House v Portugalsku od Mário Martins Atelier

Interiér o užitné ploše 400 metrů čtverečních je prosklený směrem k terase a je čistě bílý pro maximalizaci zisku z denního osvětlení. Světlíky, dělení prostoru, velká okna nahrazující celé příčky poukazují na promyšlený koncept, kde se některé prostory prolínají, jiné jako ložnice či koupelny pak zůstávají uzavřené. Interiér je vyveden v jednotném nadčasovém stylu, zdobí jej malé zahrady, vodní plochy či jen drobné architektonické prvky.

Čtěte další články na téma bydlení a Portugalsko

Foto a zdroj: Mário Martins Atelier

Článek ze dne: 13.10.2017
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588