Děkujeme za přízeň nám i designu!

Hanna Emelie Ernsting vytvořila náladové pohovky

Hanna Emelie Ernsting a její pohovka Moody Couch

City jsou nezbytnou součástí lidského života a ať už jsou kladné či záporné, je důležité umět je vyjádřit. Designérka Hanna Emelie Ernsting si psychologické aspekty emocí uvědomuje a v souvislosti s nimi navrhla sérii multifunkčních pohovek Moody schopných metamorfovat se podle naší nálady do různých podob.

Kolekce nazvaná Moody zahrnuje kulatý divan Moody Nest připomínající ptačí hnízdo, flexibilní křesílko Moody Bag, jež můžete srolovat na cesty jako karimatku a opěvované sofa Moody Couch, ze kterého lze, díky 10 metrům látky navíc, zkonstruovat neobyčejné gaučové variace.

Hanna Emelie Ernsting a její pohovka Moody Couch Hanna Emelie Ernsting a její pohovka Moody Couch Hanna Emelie Ernsting a její pohovka Moody Couch Hanna Emelie Ernsting a její pohovka Moody Couch

Na první pohled tvarově zcela odlišná pytlovitá kanape sledují stejnou myšlenku (form follows moods = forma následuje nálady), která spolu s použitým materiálem umožňuje vznik dynamických sedacích souprav kopírujících rozmary svých uživatelů.

Hanna Emelie Ernsting a její divan Moody Nest Hanna Emelie Ernsting a její divan Moody Nest Hanna Emelie Ernsting a její divan Moody Nest Hanna Emelie Ernsting a její divan Moody Nest

Důvodem vzkniku konceptu je zjištění, že v moderním světě lidé zapomínají, jak podstatné je uvolnit se a odpočívat. Víceúčelové Moody pohovky reagují svým variabilních provedením na momentálně mainsteramově se uplatňující životní styl, ve kterém problematicky oddělujeme soukromý a pracovní život. Domov se pro mnohé stává kanceláří a možnost jednoduché přeměny nábytku z intimního „ušáka“, ve kterém podřimujeme na reprezentativní gauč pro formální návštěvy, se stává nezbytností.

Hanna Emelie Ernsting a její křeslo Moody Bag Hanna Emelie Ernsting a její křeslo Moody Bag Hanna Emelie Ernsting a její křeslo Moody Bag Hanna Emelie Ernsting a její křeslo Moody Bag

Německá tvůrkyně chytrého a hravého nábytku Hanna Emelie Ernsting prezentovala svá díla na mnohých mezinárodních výstavách v Německu, Francii či Itálii. Dokonce se s pohovkami Moody umístila na druhém místě na Interior Innovation Award 2011. Klade důraz na osobitost, komunikaci, fantazii, interakci a psychologické působení produktu z hlediska požadavků společnosti.

Hanna Emelie Ernsting a její váza Puzzled Hanna Emelie Ernsting a její světlo Cable Lamp Hanna Emelie Ernsting a její úložný systém Mento Hanna Emelie Ernsting a její držák na nože Stabby

Kromě nábytkářství se věnuje módnímu a produktovému designu. Tvídové tašky na notebooky inspirované vzhledem pánských obleků, porcelánové vázy Puzzled složené z 10 kusů, ze kterých je možné vytvářet různé barevné kombinace či odkladač na nože v podobě králíka poukazující na možnou krutost předcházející vlastnímu kulinářskému umu potvrzují značnou nápaditost autorky.

Foto a zdroj: Hanna Emelie Ernsting

Článek ze dne: 25.2.2011
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Eva Ječmínková píše grantové projekty a články o umění, módě, extrémních sportech, ekologii a designu. Má ráda ponurý surrealismus, geometrickou abstrakci, prašan, oceán, žampiony a evoluční biologii, do níž je nebezpečné se hlouběji pouštět.
Všechny články od Eva Ječmínková | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588