Děkujeme za přízeň nám i designu!

České světlo Skleník je určeno k pěstování bylinek

Kristýna Pojerová a její světlo Skleník připravované na přehlídku Designblok 2011

Mladá designérka Kristýna Pojerová, která je zároveň studentkou Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, navrhla světlo Skleník určené k domácímu pěstování bylinek v městských podmínkách. Skvostný objekt organického tvaru ze skla byl tvarově inspirován samotnými bylinami a vážní zájemci si jej dokonce již mohou zakoupit. Světlo bude představeno na říjnové přehlídce Designblok 2011.

Studentka ateliéru skla na VŠUP pod vedením světoznámého skláře Ronyho Plesla, zhmotnila sen mnoha městských hospodyněk a touhu po čerstvých bylinkách nazvala Skleník. “Rostliny jsou sázeny po vnitřním obvodu skleněné nádoby kolem otvoru, který umožňuje nejen snadný přístup k rostlinám a prostup světla od žárovky, ale zajišťuje také přiměřenou cirkulaci vzduchu, čímž napomáhá k vytvoření přirozeného mikroklimatu,” popisuje světlo na 100 wattovou žárovku designérka Kristýna Pojerová.

Kristýna Pojerová a její světlo Skleník připravované na přehlídku Designblok 2011 Kristýna Pojerová a její světlo Skleník připravované na přehlídku Designblok 2011 Kristýna Pojerová a její Houbičky Kristýna Pojerová a její MimiKrikri

“Jedná se v podstatě o využití jinak odpadního tepla žárovky, která je zavěšená v horní části Skleníku a lze ji jednoduše regulovat stmívačem, který je umístěný nad svítidlem,” dodává Pojerová, která v poslední době vytvořila například i skleněné dózy Houbičky, porcelánovou kasičku ve tvaru dítěte MimiKrikri nebo téměř litrovou termosku Emu ve tvaru pštrosího vejce, která v sobě má tři samostatné vrstvy skládající se z plastového obalu, plyšové izolace a skleněné nádoby na samotný čaj.

Kristýna Pojerová a její Emu Kristýna Pojerová a její Alkoholik Kristýna Pojerová a její Klasik Kristýna Pojerová a její Lůno a Prsíčka

Mezi její dřívější výtvory patří i sklenice Alkoholik na tmavě zbarvený alkohol s malým postupně se odhalujícím ostrůvkem při upíjení, malé skleničky Klasik určené na domácí vaječný likér, vana Lůno mající navozovat ženské lůno v prenatálním období i misky Prsíčka inspirované dětstvím a kojeneckou stravou. Její nové 54 centimetrů široké a 38 centimetrů vysoké světlo Skleník je možné zakoupit za cenu necelých 35 000 českých korun.

Exkluzivní světlo Skleník od Kristýny Pojerové zakoupíte na DesignBuy.cz

Foto a zdroj: Kristýna Pojerová

Článek ze dne: 23.9.2011
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588