Děkujeme za přízeň nám i designu!

NatureWall je české akvárium zavěšené jako obraz

Česká designová akvária NatureWall závěsná jako obraz

Česká společnost Revolutionary Aquarium System představila nový systém designových akvárií NatureWall, v nichž se snaží nejen do českých moderních interiérů přinést funkční malebné akvárium propojené s estetickou minimalistickou hodnotou této výrazné dekorace. Bezúdržbové akvárium je určeno i těm, kteří se o akvaristiku nezajímají.

Akvárium bylo i je pýchou nejednoho interiéru a především oddaného akvaristy. V českých interiérech můžeme dodnes narazit na malá akvária s jednou rybičkou až po velká mořská akvária, která zabírají i třetinu bytu. V zahraničí se pak pomalu rozbíhá například trend akvária s medúzami. Jenže čím větší akvárium je, tím více se o něj musí akvarista starat a z pěkné dekorace interiérů se může časem stát noční můra.

Česká designová akvária NatureWall závěsná jako obraz Česká designová akvária NatureWall závěsná jako obraz Česká designová akvária NatureWall závěsná jako obraz Česká designová akvária NatureWall závěsná jako obraz

Česká firma Revolutionary Aquarium systém, která založená samými akvaristy už v roce 1991, se snaží o návrat akvárií do současných moderních interiérů. „Zavzpomínejte, jak vypadalo akvárium dříve a kolik práce stálo jeho udržování. Doba se hodně změnila a to i v akvaristice. Stavíme si atraktivní, moderní domy, útulné byty a jsme časově stále více vytíženi. Proto musí být i styl dnešního akvária na míru tomuto trendu přizpůsoben,“ říkají zástupci firmy, specializující se od malých akvárií až velká rezidenční.

Česká designová akvária NatureWall závěsná jako obraz Česká designová akvária NatureWall závěsná jako obraz Česká designová akvária NatureWall závěsná jako obraz Česká designová akvária NatureWall závěsná jako obraz

„Od roku 2007 se pravidelně zúčastňujeme výstav, kde prezentujeme naši práci. Naše akvária. Velice často jsme se setkávali s otázkou, zda si může akvárium pořídit někdo, kdo se o akvaristiku nezajímá. Náš tým na vývoji pracoval a nyní zní odpověď ano, akvárium NatureWall,“ dodávají. Nová éra akvaristiky by měla pomocí jejich systému NatureWall přinést i do českých interiérů stylově zabalený kus přírody a jejich majitelům dopřát pocit uvolnění a relaxace bez velkých starostí.

Video: Ukázka výroby českých designových akvárií NatureWall

NatureWall je akvárium řešené jako obraz a tudíž nezabírá tolik místa jako ostatní varianty. Tvarováno je do jednoduchých minimalistických tvarů, které se lehce stane zajímavým a nápaditým doplňkem bytu či rodinného domu nebo třeba kanceláří či jiných komerčních objektů. Zajímavé je řešení zavěšení na zeď, kdy speciální filtrační jednotka a další nezbytné příslušenství je ukryto pouze v samotném rámu akvária o šířce 150 centimetrů a výšce 65 centimetrů. Do nádrže o tloušťce 17 centimetrů mohou být umístěny sladkovodní rybky i krevety.

Čtěte všechny články na téma akvárium a dekorace

Foto a zdroj: Revolutionary Aquarium System

Článek ze dne: 5.12.2011
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 2 komentářů
  1. Jouda ze Lhoty - ze dne: 17.1.2012 - 11:24

    Pokud vím, panuje názor, že čím větší akvarium, tím méně práce. Prostě si příroda v evětším snáze utvoří malinký samostatná ekosystém…
    Nebo, že by se to měnilo?

  2. Akvaristka z Města - ze dne: 13.7.2013 - 18:17

    Totální hloupost. Lžete lidem. Toto akvárium rozhodně není bezúdržbové. Věnuji se akvaristice přes 20 let a jsem administrátorem jedněch akvaristických stránek. Tuto firmu založili leda tak pseudoakvaristi, když tvrdí tyto nesmysly. “Bezúdržbová” nádrž (průtočná) vypadá úplně jinak a stojí spoustu financí a ani tak není stoprocentně bezúdržbová. Také není pravda, že čím větší nádrž, tím víc se o ní musí akvarista starat. Je to přesně naopak, protože čím větší, tím líp se v ní udrží biologická rovnováha, ale to pisatel tohoto článku patrně vůbec netuší ani v nejčernějším snu.
    Hezký den.

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588