Klikněte a napište nám e-mail!

Hitem interiérů jsou mořská a japonská akvária

Ukázka mořského akvária od Revolutionary Aquarium System

Oživit moderní interiér dnes můžete snadno pomocí akvária, které se často stává solitérem konkurující televizi. Česká společnost Revolutionary Aquarium System navrhuje do interiérů na míru i netradiční velká pestrobarevná mořská akvária nebo japonská přírodní akvária, která u nás zatím nejsou příliš běžná, ale stávají se světovým hitem díky své exkluzivitě.

Akvárium v interiéru znamená dlouho osvědčený kus přírody, který má navíc pro majitele relaxační účinky. Dnes už není akvárium jen o nádobě s vodou a rybičkou, ale z akvárií se stávají živé obrazy, které předčí televize a počítače. Většina lidí si sice potrpí na klasické sladkovodní akvárium, ale možností je mnohem více v mnohem exkluzivnějším provedení.

Ukázka mořského akvária od Revolutionary Aquarium System Ukázka mořského akvária od Revolutionary Aquarium System Ukázka mořského akvária od Revolutionary Aquarium System Ukázka mořského akvária od Revolutionary Aquarium System

Nejluxusnější a nejdražší variantou jsou mořská akvária. Jejich cena se sice pohybuje v řádech několika set tisíců korun, ale šťastný majitel získá pestrobarevnou mořskou scenérii sestavenou na míru přímo do interiéru. “Toto mořské akvárium na míru lze vyzdvihnout především díky pestrosti a barevnosti ryb a živočichů, která se mění a hýbe tak tímto ekosystémem během každého dne,” říkají zástupci firmy Revolutionary Aquarium System, která patří mezi přední české výrobce akvárií.

Ukázka mořského akvária od Revolutionary Aquarium System Ukázka mořského akvária od Revolutionary Aquarium System Ukázka japonského akvária od Revolutionary Aquarium System Ukázka japonského akvária od Revolutionary Aquarium System

Cenově dostupnější a přesto stále velmi exkluzivní je japonské přírodní akvárium, které se vyznačuje velkým zazelenáním akvária. “Hlavní myšlenkou japonských akvárií je dostat reálnou část přírody pod vodní hladinu a zobrazit tak každý pohledový detail, který dokáže okouzlit,” dodávají zástupci firmy. Takovéto asi 200 litrové akvárium přijde od 100 do 150 tisíc českých korun.

Závěsné akvárium NatureWall od Revolutionary Aquarium System Závěsné akvárium NatureWall od Revolutionary Aquarium System Závěsné akvárium NatureWall od Revolutionary Aquarium System Závěsné akvárium NatureWall od Revolutionary Aquarium System

Poslední novinkou je malé akvárium NatureWall, o němž jsme vás již informovali v samostatném článku. Jde v podstatě o orámované akvárium zavěšené na zdi, které se vyznačuje minimalistickým designem a především bezúdržbovostí, takže se hodí do kanceláře, restaurace, do bytů i jiných prostor. Výhodou je i individuální design navrhovaný přímo podle interiéru a případný pravidelný servis, který montážní firma umí pravidelně provádět. Ceny jsou individuální podle provedení.

Čtěte všechny články na téma akvárium a dekorace

Foto a zdroj: Revolutionary Aquarium System

Článek ze dne: 29.1.2012
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588