Děkujeme za přízeň nám i designu!

Ikea uvádí vlastní televizi integrovanou v nábytku

Televize s reproduktory v nábytku Ikea Uppleva

Švédský výrobce nábytku Ikea ukázal zcela nový druh svého sortimentu. Již brzy nebude nabízet jen samotný nábytek do obývacích pokojů, ale rovnou celou multimediální sestavu obsahující televizi napojenou na stolek vybavený zabudovanými reproduktory a Blu-ray přehrávačem. Nová série Ikea Uppleva vyhlašuje válku kabelům a více ovladačům.

Ikea v reklamním spotu říká, že její lidé cestují po celém světě a všude mají stejný problém, který se neustále vrací. Jen málokde umí dobře vyřešit, jak správně umístit televizi v obývacím pokoji a napojit na to všechny ty reproduktory, přehrávače a hlavně jak si poradit s kabely. Proto Ikea uvádí sérii Uppleva.

Televize s reproduktory v nábytku Ikea Uppleva Televize s reproduktory v nábytku Ikea Uppleva Televize s reproduktory v nábytku Ikea Uppleva Televize s reproduktory v nábytku Ikea Uppleva

Ikea Uppleva není jen televize, ale kus nábytku, do něhož je celá technika poměrně šikovně integrovaná tak, že se lehce zbavíte všech kabelů. Základem je samozřejmě LED televize s Full HD rozlišením nabízená nejspíše ve čtyřech velikostech 24, 36, 40 a 46 palců, inteligentním rozhraním Smart TV s aplikacemi a internetem, přehrávačem DivX videí a připojitelná k Wi-Fi. Ve stolku je pak integrován přehrávač disků Blu-ray, DVD a CD, stejně jako stereo reproduktory, které doplní bezdrátový basový reproduktor.

Televize s reproduktory v nábytku Ikea Uppleva Televize s reproduktory v nábytku Ikea Uppleva Televize s reproduktory v nábytku Ikea Uppleva Televize s reproduktory v nábytku Ikea Uppleva

Jak už se dá očekávat, Uppleva bude nabízena v mnoha barevných provedeních s nesčetnou možností kombinací k vytvoření vlastní ideální stěny bez viditelných kabelů a navíc s jediným ovladačem. Celý systém, na který má být poskytnuta záruka pět let, má přijít ve vybraných evropských městech do prodeje v průběhu června. Ve většině zemí na podzim 2012 a ve zbytku světa pak na jaře 2013. Česká republika bude nejspíše patřit do té poslední skupiny.

DesignVid.cz nabízí video Ikea předvedla multimediální nábytek Uppleva

Čtěte všechny články na téma televize, nábytek a Ikea

Foto a zdroj: Ikea

Článek ze dne: 23.4.2012
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588