Kontaktujte naší redakci!

Dejana Kabiljo navrhla sedačky z pružin matrací

Dejana Kabiljo a její sedací série Occupy

Na milánském veletrhu designu předvedla vídeňská experimentální designérka Dejana Kabiljo svou novou sérii sedacího nábytku s názvem Occupy. Má jít o rychlé řešení posezení vytvořené z pružin klasických postelových matrací, které je zároveň chytré, pestré, elegantní a sexy. Designérka již dříve uchvátila masitým sedacím pytlem či čokoládovými sedačkami.

Dejana Kabiljo zkoumá společnost, materiály i nové postupy a pomocí experimentálních procesů okořeněných základním lidským chováním přivádí na svět inovativní až umělecké předměty či série, které mají přesně zapadat do navrhovaných prostorů bez větší ironie. Za několik let tvorby si našla své místo a každoročně uvádí několik interiérových objektů, které jsou často na hraně použitelnosti.

Dejana Kabiljo a její sedací série Occupy Dejana Kabiljo a její sedací série Occupy Dejana Kabiljo a její sedací série Occupy Dejana Kabiljo a její sedací série Occupy

Jejím posledním dílem je sedací série Occupy vytvořená z pružin matrací, která má dvě podoby. První je sedačka vytvořená z rámu kovové postele, na níž jsou pružiny položeny a postel je přepažena v půlce tak, aby se dalo pohodlně opřít. Do pružin jsou umístěny vlněné chomáče libovolných barev, aby posezení bylo nejen pružné, ale i měkké. Extrémnější variantou je křeslo celé složené z pružinové konstrukce, kde polstrovány jsou jen opěrky a sedací část.

Dejana Kabiljo a její postel BonnieClyde Dejana Kabiljo a její lehátko Sands Dejana Kabiljo a její sedačka Cake Dejana Kabiljo a její sedací pytel Fat

Novinkou je také lehátko Sands, kterým se Kabiljo snaží kamkoliv přinést kousek moře a pláže. Měkká pěnová hmota je mírně zvlněná jako kdyby si s pískem pohrával vítr. Do špice je zasazena hvězdice, která mořský dojem umocňuje. Méně známým počinem je i její postel BonnieClyde plná peří, kterým ukazuje dvě stránky emocí v posteli. Známými kusy nábytku je pak její sedačka Cake s čokoládou, vlasové židle PrettyPretty a sedací pytel Fat.

Čtěte všechny články na téma nábytek a Miláno

Foto a zdroj: Dejana Kabiljo

Zpráva ze dne: 29.4.2012
Téma: , , , , , ,
Další zprávy: « Starší zpráva Novější zpráva »

Sdílejte článek na: Facebook.com Twitter.com MySpace.com GooglePlus.com Pinterest.com   odešlete na e-mail: email   nebo vytiskněte: tisknout

Ohodnotit přes Facebook:
Fotografie autora

Autor zprávy:
Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Homepage autora | Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.DESIGNBUY E-SHOP

Výběrový design e-shop se stovkami kvalitních a ozkoušených produktů českých i zahraničních designérů a značek. Více na DesignBuy.cz »

Nepřehlédněte

Kia Sportage ve zmodernizované verzi na rok 2014

Kia uvádí novou Sportage v modernějším designu

Ženevský autosalon byl dějištěm premiéry modernizovaného SUV Kia Sportage, nejprodávanějšího modelu jihokorejské značky v Evropě. Omlazovací kůra, jíž tento populární automobil podstoupil, zahrnuje designové úpravy, posílení celkové kultivovanosti a přináší prémiový audiosystém Infinity by Harman.
Residence Freundorf blízko Vídně od Project A01

Residence Freundorf je monolitický solitér u Vídně

Rakouskému architektonickému studiu Project A01 se podařilo v pozoruhodném projektu Residence Freundorf nenásilně začlenit minimalistické pojetí domu do okolní přírody. Přísné linky bělostné vily i přes svoji dravost pobouří asi jen málo koho.

Partneři

přejděte na Font.cz         přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz        přejděte na CzechDesign.cz
přejděte na YoungPrimitive.cz       přejděte na Fler.cz       přejděte na Auto-Design.cz      přejděte na GJF.cz
přejděte na DesignBy.sk      přejděte na DesignEast.eu      přejděte na UPM.cz      přejděte na Material Times

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com MySpace.com Google+ Pinterest.com YouTube.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Fanoušci na Facebook.com

Statistika

Založeno: 1. února 2008
Počet článků: 3667
Počet komentářů: 1066
Návštěvnost: přes 100 tisíc/měs.
Čtenost článků: až 250 tisíc/měs.
Rekord za den: 18 588