Klikněte a napište nám e-mail!

Dejana Kabiljo navrhla sedačky z pružin matrací

Dejana Kabiljo a její sedací série Occupy

Na milánském veletrhu designu předvedla vídeňská experimentální designérka Dejana Kabiljo svou novou sérii sedacího nábytku s názvem Occupy. Má jít o rychlé řešení posezení vytvořené z pružin klasických postelových matrací, které je zároveň chytré, pestré, elegantní a sexy. Designérka již dříve uchvátila masitým sedacím pytlem či čokoládovými sedačkami.

Dejana Kabiljo zkoumá společnost, materiály i nové postupy a pomocí experimentálních procesů okořeněných základním lidským chováním přivádí na svět inovativní až umělecké předměty či série, které mají přesně zapadat do navrhovaných prostorů bez větší ironie. Za několik let tvorby si našla své místo a každoročně uvádí několik interiérových objektů, které jsou často na hraně použitelnosti.

Dejana Kabiljo a její sedací série Occupy Dejana Kabiljo a její sedací série Occupy Dejana Kabiljo a její sedací série Occupy Dejana Kabiljo a její sedací série Occupy

Jejím posledním dílem je sedací série Occupy vytvořená z pružin matrací, která má dvě podoby. První je sedačka vytvořená z rámu kovové postele, na níž jsou pružiny položeny a postel je přepažena v půlce tak, aby se dalo pohodlně opřít. Do pružin jsou umístěny vlněné chomáče libovolných barev, aby posezení bylo nejen pružné, ale i měkké. Extrémnější variantou je křeslo celé složené z pružinové konstrukce, kde polstrovány jsou jen opěrky a sedací část.

Dejana Kabiljo a její postel BonnieClyde Dejana Kabiljo a její lehátko Sands Dejana Kabiljo a její sedačka Cake Dejana Kabiljo a její sedací pytel Fat

Novinkou je také lehátko Sands, kterým se Kabiljo snaží kamkoliv přinést kousek moře a pláže. Měkká pěnová hmota je mírně zvlněná jako kdyby si s pískem pohrával vítr. Do špice je zasazena hvězdice, která mořský dojem umocňuje. Méně známým počinem je i její postel BonnieClyde plná peří, kterým ukazuje dvě stránky emocí v posteli. Známými kusy nábytku je pak její sedačka Cake s čokoládou, vlasové židle PrettyPretty a sedací pytel Fat.

Čtěte všechny články na téma nábytek a Miláno

Foto a zdroj: Dejana Kabiljo

Článek ze dne: 29.4.2012
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5995
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588