Děkujeme za přízeň nám i designu!

Vitra přichází s důmyslným křeslem a mini poličkami

Nejzásadnější novinky značky Vitra na veletrhu v Miláně v roce 2012

Populární švýcarská značka Vitra představila na uplynulém veletrhu nábytku v Miláně několik novinek. Nejvýznamnějšími jsou rozhodně technologicky vyspělé křeslo Grand Repos, malé organicky tvarované poličky Corniches či pohovka Maharam Polder s výraznými textiliemi. Prezentována byla také limitovaná funkcionalistická kolekce Jean Prouvé by G-Star RAW. Premiéru měl i film a fotografie série Fiction.

Společnost Vitra není klasickým účastníkem každoročního veletrhu nábytku v Miláně. Oproti ostatním uvádí novinky průběžně po celý rok a nečeká tak na jednu událost, aby své příznivce zahltila desítkami nových kusů nábytku. Tak tomu bylo i letos, kdy na výstavišti vytvořila názornou ukázku několika pokojů či kanceláří z vlastního nábytku i novinek.

Antonio Citterio a jeho Grand Repos z roku 2012 Antonio Citterio a jeho Suita Sofa z roku 2010 Ronan & Erwan Bouroullec a jejich Corniches z roku 2012 Hella Jongerius a její Maharam Polder z roku 2012

Antonio Citterio přivezl do Itálie křeslo Grand Repos, které vychází svou mechanikou z kancelářské židle ID Chair. Komfortní křeslo vás ohromí svým anatomickým tvarováním a možnostmi pohybu. Na veletrhu byla prezentována i pohovka Suita, která byla navržena v roce 2010 a nyní tvoří velkou variabilní rodinu mnoha dílů. Ronan & Erwan Bouroullec přivezli sérii poliček Corniches, které připomínají přírodní výstupky ve skalách či podmořské hladině. Jsou stylové, malé, variabilní a multifunkční. Maharam Polder je nová pohovka, jejíž tvary a materiály navrhla Hella Jongerius. Vyznačuje se teplými zemitými odstíny a variabilitou potahů.

Jasper Morrison a jeho HAL z roku 2010 až 2012 Jean Prouvé a jeho kolekce s G-Star RAW z roku 2012 Charles Eames & Eero Saarinen a jejich Organic Chair z roku 1940 Florian Böhm & Paolo Bonfini a jejich série fotografií a filmů Fiction

Jasper Morrison předvedl poprvé druhou verzi židle HAL, jejíž první verzi navrhl v mnoha variantách v roce 2010. Novinka je vyrobena z ohýbané překližky v několika dřevěných odstínech. V celé své funkcionalistické kráse zde byla vystavena i kolekce nábytku, kterou ve čtyřicátých a padesátých letech navrhl Jean Prouvé a nyní je uváděna ve spolupráci s G-Star RAW. V nové komfortnější verzi se začíná vyrábět i Organic Chair z roku 1940 od dvojice designérů Charles Eames a Eero Saarinen. Zlatým hřebem letošní prezentace značky Vitra jsou fotografie a krátký film v sérii Fiction. Florian Böhm spolu s interiérovým designérem Paolem Bonfinim vytvořili tajemnou filmovou atmosféru současným bestsellerům.

Vybrané produkty značky Vitra zakoupíte na DesignBuy.cz

DesignVid.cz nabízí video Vitra Fiction dává svému nábytku tajemný nádech

Foto a zdroj: Vitra

Článek ze dne: 9.5.2012
Téma: , , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588