Klikněte a napište nám e-mail!

Žižkovská věž dostala sci-fi interiér a nově má hotel

Žižkovská věž po rekonstrukci od Atelieru SAD

Jedna z nejznámějších pražských dominant se po letech dočkala rekonstrukce. Žižkovský televizní vysílač, který je mediálně známý jako jedna z nejošklivějších staveb světa, má kompletně předělané interiéry. Observatoř i restaurace byly zachovány, nyní se však pyšní futuristickým vzhledem. Navíc nově přibyl luxusní minihotel.

Rekonstrukci interiérů měli na starosti architekti z Atelieru SAD. Na obnovu bylo vynaloženo zhruba 50 milionů korun, za něž se jednotlivé kapsle proměnily k nepoznání. Například nejvýše položená veřejnosti přístupná plošina stále hostí observatoř, která se tyčí ve výšce 93 metrů. Hned u vstupu hale dominuje jednolitá masivní sedačka z betonu. S mírným osvětlením pak v noci připomíná s trochou nadsázky palubu kosmické lodi.

Žižkovská věž v Praze od architektů Aulického a Kozáka Žižkovská věž v Praze od architektů Aulického a Kozáka Žižkovská věž v Praze od architektů Aulického a Kozáka Žižkovská věž v Praze od architektů Aulického a Kozáka

Nově se ve vyhlídkových prostorách rovněž nachází Bubble Chairs od známého finského designéra Aero Aarnia. Křesla mají mít krom estetické i interaktivní funkci, výhledově by totiž měla být ozvučena a návštěvník by v nich měl slyšet „zvuky Prahy“.

Žižkovská věž po rekonstrukci od Atelieru SAD Žižkovská věž po rekonstrukci od Atelieru SAD Žižkovská věž po rekonstrukci od Atelieru SAD Žižkovská věž po rekonstrukci od Atelieru SAD

Architekti ponechali futuristický vzhled jako sjednocující prvek, který je patrný i o úroveň níž, kde sídlí restaurace, bar a bistro. Symbolicky se všemi úrovněmi line motiv trojlístku, který evokuje i stavba vysílače jako celek. Restaurační podlaží se nachází ve výšce 66 metrů. V noci díky mírnému osvětlení nabízí intimní atmosféru a opět skvělou vyhlídku na Prahu.

Žižkovská věž po rekonstrukci od Atelieru SAD Žižkovská věž po rekonstrukci od Atelieru SAD Žižkovská věž po rekonstrukci od Atelieru SAD Žižkovská věž po rekonstrukci od Atelieru SAD

Ve stejné úrovni je nyní nově vybudovaný unikátní jednopokojový luxusní hotel. Na stránkách věže je označován jako šestihvězdičkový. Krom moderního designu láká na jedinečný výhled přímo z postele, vybavení moderními technologiemi a profesionální personál. Pokoj lze po domluvě přeměnit v zasedací místnost.

Žižkovská věž po rekonstrukci od Atelieru SAD Žižkovská věž po rekonstrukci od Atelieru SAD Žižkovská věž po rekonstrukci od Atelieru SAD Žižkovská věž po rekonstrukci od Atelieru SAD

Žižkovský vysílač patří mezi nejvýraznější pražské stavby. Dokončen byl v roce 1992 na základě projektu Václava Aulického a Jiřího Kozáka. Celková výška činí 216 metrů. Tři tubusy nesoucí vysílač sahají do výšky 134 metrů. Výkyvy věže jsou eliminovány speciálními kyvadly uvnitř konstrukce. Vůbec v nejvýše položeném podlaží je uložena vysílací technika.

Čtěte všechny články na téma interiér a rekonstrukce

Foto: Tomáš Souček a Tower Park Praha
Zdroj: Atelier SAD a Tower Park Praha

Článek ze dne: 10.11.2012
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Tomáš Holý během studií žurnalistiky na FSV UK pracoval jako redaktor ekonomiky na serveru Novinky.cz. Kromě umění všeho zaměření je fascinován lidmi, které potkává všude kolem sebe. Miluje humor, kterému se denně oddává.
Všechny články od Tomáš Holý | Kontakt na redakci

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 1 komentář
  1. Bára Jindrová - ze dne: 14.4.2014 - 11:50

    Neuvěřitelná změna :) fakt krásný :) měla jsem jednu dobu praxi ještě ve staré kavárně :)

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588