Přihlaste se!
Děkujeme za přízeň nám i designu!

Urquiola navrhla pro GAN pohovku ušitou z koberců

Patricia Urquiola a její pohovka a koberce Mangas Space pro značku GAN

Architektka a designérka Patricia Urquiola pokračuje ve spolupráci se španělskou interiérovou společností GAN. Tentokráte na pařížském veletrhu Maison&Objet představila kolekci Mangas Space, kterou tvoří variabilně sestavitelné pohovky a na ně navazující koberce. Jednotícím prvkem jsou zářivé barvy a tkanina s hrubším vzorkem.

Původem španělská designérka žijící v Miláně spolupracuje se značkou GAN, která je odnoží velké španělské nábytkářské společnosti Gandia Blasco, už několik let. Jako první vytvořila pro textilně zaměřenou značku série koberců s rozmanitými tvary i motivy. Její tvorba pak gradovala sérií pruhovanou Mangas, která se pomalu dostala do podoby lenošek a pufů.

Patricia Urquiola a její pohovka a koberce Mangas Space pro značku GAN Patricia Urquiola a její pohovka a koberce Mangas Space pro značku GAN Patricia Urquiola a její pohovka a koberce Mangas Space pro značku GAN Patricia Urquiola a její pohovka a koberce Mangas Space pro značku GAN

Letošním pokračovatelem této kolekce je série Mangas Space, což je samostatný interiérový systém do obývacích pokojů. Série se skládá ze dvou na sebe navazujících a v podstatě neoddělitelných částí. Základem je variabilně sestavitelná pohovka do mnoha tvarů a pufy, jejíž potahy a varianty si předem zvolíte, ale můžete je i později kombinovat a přestavovat. Na sedací části, určené spíše k relaxaci, navazují koberce.

Patricia Urquiola a její starší kolekce pro značku GAN Kolekce Canevas španělské značky GAN Kolekce Touareg španělské značky GAN Kolekce Sail španělské značky GAN

Vtip je v jednolitosti povrchu sedací části a koberců, kdy obě jsou tvořeny stejnou výrazně hrubě vzorovanou textilií. Veselé až zářivé barvy jsou kombinovány s decentní šedou, která neurazí skoro žádný prostor. Pro ty co rádi větší výběr nabízí GAN další desítky koberců i několik kolekcí pro posezení v rozmanitých tvarových i barevných variantách. Na svědomí je mají další velká designérská jména jako Oki Sato ze studia Nendo nebo José Antonio Gandía-Blasco.

Čtěte všechny články na téma Patricia Urquiola

Foto a zdroj: GAN

Článek ze dne: 30.1.2013 | Zařazeno do rubriky: interiér
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 1 komentář
  1. MK - ze dne: 3.4.2013 - 12:37

    Miluji její práci,hlavně nábytek. Její rozhovory i přednášky dávají smysl a jsou velmi zajímavé-můj osobní názor.
    Tyto,pufíky, zbožňuji a musím říci, že v interiéru vypadají skvěle.Jsou okamžitě rozpoznatelné a pokud jsou vhodně zakomponované v interiéru, jedná se o skvost.

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.


VYBRANÉ AKCE Z KALENDÁŘE

DESIGNMAG NA FACEBOOKU

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com Google+ Pinterest.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Prague Design Week 2015

Přihlaste se!

Partneři

přejděte na Font.cz           přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz
přejděte na CzechDesign.cz           přejděte na YoungPrimitive.cz          přejděte na Fler.cz
přejděte na Auto-Design.cz            přejděte na GJF.cz          přejděte na DesignBy.sk
přejděte na DesignEast.eu            přejděte na UPM.cz           přejděte na Material Times

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 4186
Počet komentářů: 1090
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588