Děkujeme za přízeň nám i designu!

Urquiola navrhla pro GAN pohovku ušitou z koberců

Patricia Urquiola a její pohovka a koberce Mangas Space pro značku GAN

Architektka a designérka Patricia Urquiola pokračuje ve spolupráci se španělskou interiérovou společností GAN. Tentokráte na pařížském veletrhu Maison&Objet představila kolekci Mangas Space, kterou tvoří variabilně sestavitelné pohovky a na ně navazující koberce. Jednotícím prvkem jsou zářivé barvy a tkanina s hrubším vzorkem.

Původem španělská designérka žijící v Miláně spolupracuje se značkou GAN, která je odnoží velké španělské nábytkářské společnosti Gandia Blasco, už několik let. Jako první vytvořila pro textilně zaměřenou značku série koberců s rozmanitými tvary i motivy. Její tvorba pak gradovala sérií pruhovanou Mangas, která se pomalu dostala do podoby lenošek a pufů.

Patricia Urquiola a její pohovka a koberce Mangas Space pro značku GAN Patricia Urquiola a její pohovka a koberce Mangas Space pro značku GAN Patricia Urquiola a její pohovka a koberce Mangas Space pro značku GAN Patricia Urquiola a její pohovka a koberce Mangas Space pro značku GAN

Letošním pokračovatelem této kolekce je série Mangas Space, což je samostatný interiérový systém do obývacích pokojů. Série se skládá ze dvou na sebe navazujících a v podstatě neoddělitelných částí. Základem je variabilně sestavitelná pohovka do mnoha tvarů a pufy, jejíž potahy a varianty si předem zvolíte, ale můžete je i později kombinovat a přestavovat. Na sedací části, určené spíše k relaxaci, navazují koberce.

Patricia Urquiola a její starší kolekce pro značku GAN Kolekce Canevas španělské značky GAN Kolekce Touareg španělské značky GAN Kolekce Sail španělské značky GAN

Vtip je v jednolitosti povrchu sedací části a koberců, kdy obě jsou tvořeny stejnou výrazně hrubě vzorovanou textilií. Veselé až zářivé barvy jsou kombinovány s decentní šedou, která neurazí skoro žádný prostor. Pro ty co rádi větší výběr nabízí GAN další desítky koberců i několik kolekcí pro posezení v rozmanitých tvarových i barevných variantách. Na svědomí je mají další velká designérská jména jako Oki Sato ze studia Nendo nebo José Antonio Gandía-Blasco.

Čtěte všechny články na téma Patricia Urquiola

Foto a zdroj: GAN

Zpráva ze dne: 30.1.2013
Téma: , , , , ,
Další zprávy: « Starší zpráva Novější zpráva »

Sdílejte článek na: Facebook.com Twitter.com MySpace.com GooglePlus.com Pinterest.com   odešlete na e-mail: email   nebo vytiskněte: tisknout

Ohodnotit přes Facebook:
Fotografie autora

Autor zprávy:
Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Homepage autora | Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 1 komentář
  1. MK - ze dne: 3.4.2013 - 12:37

    Miluji její práci,hlavně nábytek. Její rozhovory i přednášky dávají smysl a jsou velmi zajímavé-můj osobní názor.
    Tyto,pufíky, zbožňuji a musím říci, že v interiéru vypadají skvěle.Jsou okamžitě rozpoznatelné a pokud jsou vhodně zakomponované v interiéru, jedná se o skvost.

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.DESIGNBUY E-SHOP

Výběrový design e-shop se stovkami kvalitních a ozkoušených produktů českých i zahraničních designérů a značek. Více na DesignBuy.cz »

Nepřehlédněte

Nemocniční ubytování pro děti Ronald McDonalds Haus

Zaha Hadid navrhla apartmány v dětské nemocnici

Každý známe nemocniční prostředí jako chladné, bez špetky útulnosti, bez barev. V létě 2014 bude díky McDonalds Kinderhilfe Stiftung v Hamburgu otevřena nemocnice pro těžce nemocné děti. Ve spolupráci s AIT ArchitectureSalona bylo možno získat 11 renomovaných architektů z devíti zemí, mezi nimi je například i Zaha Hadid, kteří se podíleli na designu jednotlivých apartmánů.
Kia Sportage ve zmodernizované verzi na rok 2014

Kia uvádí novou Sportage v modernějším designu

Ženevský autosalon byl dějištěm premiéry modernizovaného SUV Kia Sportage, nejprodávanějšího modelu jihokorejské značky v Evropě. Omlazovací kůra, jíž tento populární automobil podstoupil, zahrnuje designové úpravy, posílení celkové kultivovanosti a přináší prémiový audiosystém Infinity by Harman.

Partneři

přejděte na Font.cz         přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz        přejděte na CzechDesign.cz
přejděte na YoungPrimitive.cz       přejděte na Fler.cz       přejděte na Auto-Design.cz      přejděte na GJF.cz
přejděte na DesignBy.sk      přejděte na DesignEast.eu      přejděte na UPM.cz      přejděte na Material Times

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com MySpace.com Google+ Pinterest.com YouTube.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Fanoušci na Facebook.com

Statistika

Založeno: 1. února 2008
Počet článků: 3669
Počet komentářů: 1066
Návštěvnost: přes 100 tisíc/měs.
Čtenost článků: až 250 tisíc/měs.
Rekord za den: 18 588