Klikněte a napište nám e-mail!

Urquiola navrhla pro GAN pohovku ušitou z koberců

Patricia Urquiola a její pohovka a koberce Mangas Space pro značku GAN

Architektka a designérka Patricia Urquiola pokračuje ve spolupráci se španělskou interiérovou společností GAN. Tentokráte na pařížském veletrhu Maison&Objet představila kolekci Mangas Space, kterou tvoří variabilně sestavitelné pohovky a na ně navazující koberce. Jednotícím prvkem jsou zářivé barvy a tkanina s hrubším vzorkem.

Původem španělská designérka žijící v Miláně spolupracuje se značkou GAN, která je odnoží velké španělské nábytkářské společnosti Gandia Blasco, už několik let. Jako první vytvořila pro textilně zaměřenou značku série koberců s rozmanitými tvary i motivy. Její tvorba pak gradovala sérií pruhovanou Mangas, která se pomalu dostala do podoby lenošek a pufů.

Patricia Urquiola a její pohovka a koberce Mangas Space pro značku GAN Patricia Urquiola a její pohovka a koberce Mangas Space pro značku GAN Patricia Urquiola a její pohovka a koberce Mangas Space pro značku GAN Patricia Urquiola a její pohovka a koberce Mangas Space pro značku GAN

Letošním pokračovatelem této kolekce je série Mangas Space, což je samostatný interiérový systém do obývacích pokojů. Série se skládá ze dvou na sebe navazujících a v podstatě neoddělitelných částí. Základem je variabilně sestavitelná pohovka do mnoha tvarů a pufy, jejíž potahy a varianty si předem zvolíte, ale můžete je i později kombinovat a přestavovat. Na sedací části, určené spíše k relaxaci, navazují koberce.

Patricia Urquiola a její starší kolekce pro značku GAN Kolekce Canevas španělské značky GAN Kolekce Touareg španělské značky GAN Kolekce Sail španělské značky GAN

Vtip je v jednolitosti povrchu sedací části a koberců, kdy obě jsou tvořeny stejnou výrazně hrubě vzorovanou textilií. Veselé až zářivé barvy jsou kombinovány s decentní šedou, která neurazí skoro žádný prostor. Pro ty co rádi větší výběr nabízí GAN další desítky koberců i několik kolekcí pro posezení v rozmanitých tvarových i barevných variantách. Na svědomí je mají další velká designérská jména jako Oki Sato ze studia Nendo nebo José Antonio Gandía-Blasco.

Čtěte všechny články na téma Patricia Urquiola

Foto a zdroj: GAN

Článek ze dne: 30.1.2013
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 1 komentář
  1. MK - ze dne: 3.4.2013 - 12:37

    Miluji její práci,hlavně nábytek. Její rozhovory i přednášky dávají smysl a jsou velmi zajímavé-můj osobní názor.
    Tyto,pufíky, zbožňuji a musím říci, že v interiéru vypadají skvěle.Jsou okamžitě rozpoznatelné a pokud jsou vhodně zakomponované v interiéru, jedná se o skvost.

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5952
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588