Kontaktujte naší redakci!

Urquiola navrhla pro GAN pohovku ušitou z koberců

Patricia Urquiola a její pohovka a koberce Mangas Space pro značku GAN

Architektka a designérka Patricia Urquiola pokračuje ve spolupráci se španělskou interiérovou společností GAN. Tentokráte na pařížském veletrhu Maison&Objet představila kolekci Mangas Space, kterou tvoří variabilně sestavitelné pohovky a na ně navazující koberce. Jednotícím prvkem jsou zářivé barvy a tkanina s hrubším vzorkem.

Původem španělská designérka žijící v Miláně spolupracuje se značkou GAN, která je odnoží velké španělské nábytkářské společnosti Gandia Blasco, už několik let. Jako první vytvořila pro textilně zaměřenou značku série koberců s rozmanitými tvary i motivy. Její tvorba pak gradovala sérií pruhovanou Mangas, která se pomalu dostala do podoby lenošek a pufů.

Patricia Urquiola a její pohovka a koberce Mangas Space pro značku GAN Patricia Urquiola a její pohovka a koberce Mangas Space pro značku GAN Patricia Urquiola a její pohovka a koberce Mangas Space pro značku GAN Patricia Urquiola a její pohovka a koberce Mangas Space pro značku GAN

Letošním pokračovatelem této kolekce je série Mangas Space, což je samostatný interiérový systém do obývacích pokojů. Série se skládá ze dvou na sebe navazujících a v podstatě neoddělitelných částí. Základem je variabilně sestavitelná pohovka do mnoha tvarů a pufy, jejíž potahy a varianty si předem zvolíte, ale můžete je i později kombinovat a přestavovat. Na sedací části, určené spíše k relaxaci, navazují koberce.

Patricia Urquiola a její starší kolekce pro značku GAN Kolekce Canevas španělské značky GAN Kolekce Touareg španělské značky GAN Kolekce Sail španělské značky GAN

Vtip je v jednolitosti povrchu sedací části a koberců, kdy obě jsou tvořeny stejnou výrazně hrubě vzorovanou textilií. Veselé až zářivé barvy jsou kombinovány s decentní šedou, která neurazí skoro žádný prostor. Pro ty co rádi větší výběr nabízí GAN další desítky koberců i několik kolekcí pro posezení v rozmanitých tvarových i barevných variantách. Na svědomí je mají další velká designérská jména jako Oki Sato ze studia Nendo nebo José Antonio Gandía-Blasco.

Čtěte všechny články na téma Patricia Urquiola

Foto a zdroj: GAN

Zpráva ze dne: 30.1.2013
Téma: , , , , ,
Další zprávy: « Starší zpráva Novější zpráva »

Sdílejte článek na: Facebook.com Twitter.com MySpace.com GooglePlus.com Pinterest.com   odešlete na e-mail: email   nebo vytiskněte: tisknout

Ohodnotit přes Facebook:
Fotografie autora

Autor zprávy:
Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Homepage autora | Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 1 komentář
  1. MK - ze dne: 3.4.2013 - 12:37

    Miluji její práci,hlavně nábytek. Její rozhovory i přednášky dávají smysl a jsou velmi zajímavé-můj osobní názor.
    Tyto,pufíky, zbožňuji a musím říci, že v interiéru vypadají skvěle.Jsou okamžitě rozpoznatelné a pokud jsou vhodně zakomponované v interiéru, jedná se o skvost.

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.DESIGNBUY E-SHOP

Výběrový design e-shop se stovkami kvalitních a ozkoušených produktů českých i zahraničních designérů a značek. Více na DesignBuy.cz »

Nepřehlédněte

Ukázka z výstavy In the Making v londýnském Design Museum

In The Making přibližuje výrobu diamantů i tužek

Kurátorem současné výstavy v londýnském Design Museum je světoznámá designérská dvojice Edward Barber a Jay Osgerby. Žádnou retrospektivu ale nečekejte. Jak už samotný název napovídá, namísto prezentace hotových produktů se designéři rozhodli zaměřit na proces jejich vzniku.
Česká aerodynamická Tatra 77

Český futuristický vůz Tatra 77 slaví výročí 80 let

V dějinách českého designu lze nalézt nejeden milník, který vedl ke světovému prvenství. Jedním z nich je nepochybně Tatra 77, zakladatelka tradice aerodynamických Tater a zároveň první sériově vyráběný vůz s aerodynamickou karoserií na světě, od jejíž premiéry na pražském autosalonu uplynulo rovných osmdesát let.

Partneři

přejděte na Font.cz         přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz        přejděte na CzechDesign.cz
přejděte na YoungPrimitive.cz       přejděte na Fler.cz       přejděte na Auto-Design.cz      přejděte na GJF.cz
přejděte na DesignBy.sk      přejděte na DesignEast.eu      přejděte na UPM.cz      přejděte na Material Times

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com MySpace.com Google+ Pinterest.com YouTube.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Fanoušci na Facebook.com

Statistika

Založeno: 1. února 2008
Počet článků: 3673
Počet komentářů: 1066
Návštěvnost: přes 100 tisíc/měs.
Čtenost článků: až 250 tisíc/měs.
Rekord za den: 18 588