Děkujeme za přízeň nám i designu!

Bubble je venkovní koupelna uzavřená v bublině

Experimentální koupelna Bubble od VDS

Na blížícím se veletrhu ISH ve Frankfurtu bude prezentována mimo jiné i experimentální venkovní koupelna nazvaná Bubble. Transparentní bublina, kterou můžete umístit na střechu bytového domu nebo volně do krajiny, má reprezentovat lidskou volnost. Ve výbavě najdeme samozřejmě vanu, sprchu, umyvadlo i posezení.

Od 12. do 16. března 2013 proběhne v německém Frankfurtu nad Mohanem veletrh ISH 2013 zaměřený na koupelny, stavění, energii, klimatizační technologie a obnovitelné zdroje. Součástí veletrhu bude představování nových trendů ve světě koupelen na období 2013 až 2014, které je tentokrát ve znamení města a přírody. Z několika připravovaných konceptů je nejzajímavější experiment společnosti VDS.

Experimentální koupelna Bubble od VDS Experimentální koupelna Bubble od VDS Experimentální koupelna Bubble od VDS Experimentální koupelna Bubble od VDS

Německá společnost Vereinigung Deutsche Sanitärwirtschaft navrhla koupelnu Bubble, která by měla pomoci vytvořit komukoliv útočiště v této době přílišného každodenního shonu. Koupelnu proto navrhli do venkovní bubliny připomínající iglú nebo malou vesmírnou základnu. Zajímavé jsou průsvitné stěny, které budou interiér slunečním svitem vyhřívat a styk s okolním světem nebudou narušovat, naopak vytvoří dojem uzavřeného ostrova, kde je návštěvník chráněn a přesto má pocit svobody.

Experimentální koupelna Bubble od VDS Experimentální koupelna Bubble od VDS Experimentální koupelna Bubble od VDS Experimentální koupelna Bubble od VDS

Experiment jde však ještě dále a nezůstává jen u bubliny, kterou lze umístit v podstatě kamkoliv ve městě i v přírodě. Krom klasického vybavení koupelny navrhují ve VDS i netradiční umístění sprchy na střechu domu nebo pisoáru, který už by však byl chráněn od zraků ostatních látkovou clonou.Na snímcích je vidět i venkovní minimalistická komoda umístění v krajině.

Čtěte všechny články na téma koupelna

Foto a zdroj: VDS a ISH

Článek ze dne: 27.2.2013
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588