Děkujeme za přízeň nám i designu!

Bubble je venkovní koupelna uzavřená v bublině

Experimentální koupelna Bubble od VDS

Na blížícím se veletrhu ISH ve Frankfurtu bude prezentována mimo jiné i experimentální venkovní koupelna nazvaná Bubble. Transparentní bublina, kterou můžete umístit na střechu bytového domu nebo volně do krajiny, má reprezentovat lidskou volnost. Ve výbavě najdeme samozřejmě vanu, sprchu, umyvadlo i posezení.

Od 12. do 16. března 2013 proběhne v německém Frankfurtu nad Mohanem veletrh ISH 2013 zaměřený na koupelny, stavění, energii, klimatizační technologie a obnovitelné zdroje. Součástí veletrhu bude představování nových trendů ve světě koupelen na období 2013 až 2014, které je tentokrát ve znamení města a přírody. Z několika připravovaných konceptů je nejzajímavější experiment společnosti VDS.

Experimentální koupelna Bubble od VDS Experimentální koupelna Bubble od VDS Experimentální koupelna Bubble od VDS Experimentální koupelna Bubble od VDS

Německá společnost Vereinigung Deutsche Sanitärwirtschaft navrhla koupelnu Bubble, která by měla pomoci vytvořit komukoliv útočiště v této době přílišného každodenního shonu. Koupelnu proto navrhli do venkovní bubliny připomínající iglú nebo malou vesmírnou základnu. Zajímavé jsou průsvitné stěny, které budou interiér slunečním svitem vyhřívat a styk s okolním světem nebudou narušovat, naopak vytvoří dojem uzavřeného ostrova, kde je návštěvník chráněn a přesto má pocit svobody.

Experimentální koupelna Bubble od VDS Experimentální koupelna Bubble od VDS Experimentální koupelna Bubble od VDS Experimentální koupelna Bubble od VDS

Experiment jde však ještě dále a nezůstává jen u bubliny, kterou lze umístit v podstatě kamkoliv ve městě i v přírodě. Krom klasického vybavení koupelny navrhují ve VDS i netradiční umístění sprchy na střechu domu nebo pisoáru, který už by však byl chráněn od zraků ostatních látkovou clonou.Na snímcích je vidět i venkovní minimalistická komoda umístění v krajině.

Čtěte všechny články na téma koupelna

Foto a zdroj: VDS a ISH

Zpráva ze dne: 27.2.2013
Téma: , , , , , , ,
Další zprávy: « Starší zpráva Novější zpráva »

Sdílejte článek na: Facebook.com Twitter.com MySpace.com GooglePlus.com Pinterest.com   odešlete na e-mail: email   nebo vytiskněte: tisknout

Ohodnotit přes Facebook:
Fotografie autora

Autor zprávy:
Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Homepage autora | Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.DESIGNBUY E-SHOP

Výběrový design e-shop se stovkami kvalitních a ozkoušených produktů českých i zahraničních designérů a značek. Více na DesignBuy.cz »

Nepřehlédněte

Koncept vozu Volvo Concept Estate

Volvo Concept Estate je futuristický Shooting Brake

Autosalon v Ženevě je dějištěm premiéry švédské kreace Concept Estate od automobilky Volvo. Model rozvíjí nejnovější designový jazyk značky, navržený pod vedením Thomase Ingenlatha a připomíná veřejnosti ojedinělou a sportovní karoserii typu Shooting Brake.
Tom Dixon a jeho módní kolekce The Capsule pro značku Adidas

Tom Dixon navrhl pro Adidas multifunkční oblečení

Spolupráce sportovní značky Adidas se známými designéry již není žádnou novinkou. Stále si jako primárně sportovní značka zakládá na jednoduchém sportovním vzezření oblečení, ale nebrání se zajímavým střihům a materiálům, které vzejdou právě z rukou zkušených návrhářů, jímž je aktuálně s kolekcí The Capsule slavný Tom Dixon.

Partneři

přejděte na Font.cz         přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz        přejděte na CzechDesign.cz
přejděte na YoungPrimitive.cz       přejděte na Fler.cz       přejděte na Auto-Design.cz      přejděte na GJF.cz
přejděte na DesignBy.sk      přejděte na DesignEast.eu      přejděte na UPM.cz      přejděte na Material Times

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com MySpace.com Google+ Pinterest.com YouTube.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Fanoušci na Facebook.com

Statistika

Založeno: 1. února 2008
Počet článků: 3661
Počet komentářů: 1066
Návštěvnost: přes 100 tisíc/měs.
Čtenost článků: až 250 tisíc/měs.
Rekord za den: 18 588