Děkujeme za přízeň nám i designu!

KLM chystá v letadlech nový interiér Business Class

Nový interiér letadel společnosti KLM od Jongeriuslab designérky Helly Jongerius

Spolupráce berlínského studia Jongeriuslab designérky Helly Jongerius a nizozemské letecké společnosti KLM, ukazuje, že i v letadlech se uplatňuje estetika a kvalitní design. Nedávno pro ni navrhl výjimečný jídelní servis Marcel Wanders a nyní firma pro svoje letadla Boeing 747 zavádí zcela nově zpracovaný interiér obchodní třídy.

Na novém interiéru pracovala známá německá designérka Hella Jongerius se svým studiem Jongeriuslab. Ten se specializuje na nábytek a doplňky interiéru, byl tedy k návrhu obchodní třídy pravou volbou. Hella Jongerius již dříve navrhovala například pro značky Ikea, Vitra, Evian, Artecnica, Maharam a mnohé další.

Nový interiér letadel společnosti KLM od Jongeriuslab designérky Helly Jongerius Nový interiér letadel společnosti KLM od Jongeriuslab designérky Helly Jongerius Nový interiér letadel společnosti KLM od Jongeriuslab designérky Helly Jongerius interier-klm-jongerius-wanders-4.jpg

Bussines Class možná vyvolává spíše představy o luxusu, zde však tyto ustoupily zejména motivu pohodlí a elegance. Prostor obklopuje cestující čistými tvary s příjemným vzhledem. Firemní odstín modré pak návrháři nenásilně pojí k detailům vyrobeným z kůže a hliníku.

Nový interiér letadel společnosti KLM od Jongeriuslab designérky Helly Jongerius interier-klm-jongerius-wanders-6.jpg Nový interiér letadel společnosti KLM od Jongeriuslab designérky Helly Jongerius Nový interiér letadel společnosti KLM od Jongeriuslab designérky Helly Jongerius

Polohovatelné sedačky jsou zdobeny kontrastním proužkem a vyšitou korunkou, logem aerolinek s již téměř stoletou historií. Každý pasažér má k dispozici televizi, dostatek prostoru a v pohodlném křesle minimalisticky zdobený polštář světle modré barvy.

Nový interiér letadel společnosti KLM od Jongeriuslab designérky Helly Jongerius Nový interiér letadel společnosti KLM od Jongeriuslab designérky Helly Jongerius Nový interiér letadel společnosti KLM od Jongeriuslab designérky Helly Jongerius Nový interiér letadel společnosti KLM od Jongeriuslab designérky Helly Jongerius

Žádný prvek zbytečně nenarušuje celkovou jednotu. Interiéru sluší i decentní koberec, utkaný za částečného použití recyklovaných uniforem stevardů a letušek. Na pohled příjemné prostředí tak ve výsledku připomíná futuristické vize letecké přepravy.

Jídelsní servis letadel společnosti KLM od Marcela Wanderse Jídelsní servis letadel společnosti KLM od Marcela Wanderse Jídelsní servis letadel společnosti KLM od Marcela Wanderse Jídelsní servis letadel společnosti KLM od Marcela Wanderse

Realizace takovýchto studií nejsou zatím příliš rozšířené, zejména pro mnoho různých parametrů a nařízení, týkajících se vzdušné dopravy. Většinou to je právě Business Class, kde se dějí nejvýraznější změny. KLM však dál spolupracuje se studiem Helly Jongerius, aby v nedaleké budoucnosti i v turistické třídě zavládl elegantní a smysluplný design.

DasignVid.cz nabízí video KLM ukazuje v animovaném klipu nový interiér letadel

Čtěte všechny články na téma interiér, cestování a letadlo

Foto a zdroj: KLM, Jongeriuslab a Marcel Wanders

Článek ze dne: 7.4.2013
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Pavel Liška je student, syn a občan v tomto pořadí. V oblibě má vtip, nápaditost a krásu. Obdivuje návrháře, jako Francouz Raymond Loewy nebo Švýcar Luigi Colani, slovo design používá jen z nedostatku lepšího výrazu.
Všechny články od Pavel Liška | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588