Děkujeme za přízeň nám i designu!

Ingo Maurer uvádí nehasnoucí svíčku a Campari Bar

Ingo Maurer a světla Veramente al Dente, My New Flame a Campari Bar

Jedny z nejnápaditějších a technologicky nejvyspělejších světel představila na uplynulém veletrhu Euroluce legendární značka Ingo Maurer, které dal jméno známý německý designér. Novinkami je například nikdy nehasnoucí svíčka My New Flame, stolní verze svítidla Campari Bar a extravagantní talíř se špagetami Veramente al Dente.

V podstatě dnes již legendární německou značku založil v roce 1966 německý produktový designér Ingo Maurer. Jejich světla, která často sám navrhuje, se vyznačují množstvím technologických inovací, nezvyklými konstrukcemi, použitím kvalitních moderních materiálů i nezvyklým velmi originálním balením. Všechna světla jsou vyráběna v Německu, čemuž odpovídá i vysoký nárok na kvalitu.

Ingo Maurer a světlo My New Flame Ingo Maurer a světlo Flying Flames Ingo Maurer a světlo Da+Dort Ingo Maurer a stůl s židlemi Floating Table

Na uplynulém veletrhu Euroluce v Miláně představili Ingo Maurer více jak desítku nových světel a dokonce i kus nábytku, kterým byl levitující stůl se čtyřmi židlemi Floating Table. Přesto je Ingo Maurer spíše specialista na světla, což dokazuje například světlo My New Flame. Jedná se o svíčku která nikdy nezhasne. Bateriemi poháněný plochý tištěný spoj, zasunutý na jedné straně do nerezového stojánku, září pomocí 128 LED diod na obou stranách tak, že připomíná plápolající svíčku. Nově navržené je i svítidlo stropní s více svíčkami a systémem závaží.

Ingo Maurer a světlo ManOMan Ingo Maurer a světlo Zak Zarak Ingo Maurer a světla Lunatic a Manifold Ingo Maurer a světla Light Structure a LED Wallpaper

Mezi stejně extravagantní novinky patří i Campari Bar, který se odráží od popularity dříve navrženého stropního svítidla Campari Light. Stolní varianta obsahuje také deset originálních vyjímatelných lahviček Campari, přes které vytváří krásné nezaměnitelné světlo. Velmi netradiční je světlo Veramente al Dente pohybující se na pomezí uměleckého díla. Složené je z porcelánových talířů, kovových příborů, plastových špaget a zářících LED diod. Jde tak o další produkt spojený s jídlem, stejně jako populární světlo v plechovce Canned Light vytvořené ze speciálně vyrobené nerezové plechovky Campbel.

Ingo Maurer a světla Knot a LED’s Oskar Ingo Maurer a světlo Canned Light Ingo Maurer a světlo Campari Light Ingo Maurer a světlo Zetteľz

Mezi novinkami se objevily i technicistnější novinky jako třeba lampička Zak Zarak, stropní světlo z propojených trubic Light Structure, svítící uzel Knot, svítící horizontály ManOMan nebo futuristické Manifold. Zajímavou novinkou je i svítící stěna LED Wallpaper o velikosti 320 na 60 centimetrů svítící 840 LED diodami.

DesignVid.cz nabízí video Ingo Maurer mají revoluční nikdy nehasnoucí svíčku

Všechna světla Ingo Maurer je možno zakoupit nebo objednat na DesignBuy.cz

Foto a zdroj: Ingo Maurer

Článek ze dne: 24.5.2013
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588