Děkujeme za přízeň nám i designu!

Daniel Piršč přichází s trojrozměrnými tapetami

Daniel Piršč a jeho trojrozměrné porcelánové tapety - Rain

Studio Piršč Porcelán představilo na uplynulé přehlídce Designblok 08 svůj nový a zcela revoluční pohled na interiérové tapety. Přelomová dekorace interiéru je tvořena nejrůznějšími plastickými porcelánovými prvky variabilně kladenými na stěny.

Českou i celosvětovou premiéru si v Superstudiu Corso v Karlíně odbyly nové interiérové 3D tapety neboli 3D Wallapaper. Představilo je Studio Piršč Porcelán, vedené světově uznávaným Danielem Pirščem. V jednom z výstavních pater mohli návštěvníci spatřit oslnivou několik metrů dlouhou světlehnědou stěnu, která byla systematicky pokladena zlatými kříži.

Daniel Piršč a jeho trojrozměrné porcelánové tapety - Rain Daniel Piršč a jeho trojrozměrné porcelánové tapety - Cross Daniel Piršč a jeho trojrozměrné porcelánové tapety - Airplane Daniel Piršč a jeho trojrozměrné porcelánové tapety - Drops

Nápad a vtip spočívá ve zcela revolučním přístupu k dekorování interiérů. Recepce, interiéry, veřejné prostory, byty i rezidence mohou ozvláštnit své stěny zcela novými motivy. Studio vytvořilo speciální sady plastických porcelánových objektů, které se jednoduše přilepí nejlépe na jednobarevnou stěnu. V nabídce je motiv letadla pod názvem Airplane, masivní kříž pod názvem Cross, čtveřice různě velkých kapek pod názvem Rain a osmidílné kapky pod jménem Drops.

Daniel Piršč a jeho trojrozměrné porcelánové tapety - kombinace Rain a Airplane Daniel Piršč a jeho trojrozměrné porcelánové tapety - platinový povrch Rain Daniel Piršč a jeho trojrozměrné porcelánové tapety - Cross Daniel Piršč a jeho trojrozměrné porcelánové tapety - Cross v detailu

Na stánku studia se objevil ještě motiv růží, který bude mít nejspíše název Rose. Všechny porcelánové objekty se dají libovolně kombinovat. U většiny nabízených variant je ještě možné zvolit mezi povrchem bílá nebo s platinovým potahem, některé existují i ve variantě zlatá. Díky možnostem povrchů, schopnosti variability mezi jednotlivými motivy a kombinaci malby pod objekty, je možné vytvořit zcela unikátní tapety.

Prezentace studia Piršč Porcelán na přehlídce Designblok 08 Prezentace studia Piršč Porcelán na přehlídce Designblok 08 Prezentace studia Piršč Porcelán na přehlídce Designblok 08 Prezentace studia Piršč Porcelán na přehlídce Designblok 08

Důkazem výjimečnosti nápadu a kvality provedení je i získání Ceny šéfredaktorů Designbloku 08, kde Studio Piršč Porcelán získalo Cenu za nejlepší výrobek. Díky velkému ohlasu se dá předpokládat, že kolekcí motivů a jejich povrchových variant v blízké době brzy přibyde.

Foto: Studio Piršč Porcelán a Ondřej Lazar Krynek
Zdroj: Studio Piršč Porcelán

Článek ze dne: 18.10.2008
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 2 komentářů
  1. dentlab - ze dne: 18.10.2008 - 19:49

    …pekne, jen ten prach bych nechtela utirat…

  2. karel kriz - ze dne: 7.11.2008 - 00:35

    revoluce? kde? v cem? fajn ze to vyrabi a ze tomu tak rikaji, ale co mi brani polepit si stenu cimkoliv jinym nez prsicovym 3d-wallpaperem? vysledek nebude 3d tapeta? co klasicky poctivy stuky? ty jsou taky plasticke.. to uz dnesko cokoliv co neni rovne = revolucni? co takhle “revolucni malby na steny pomoci spreje” (zname mezi uzkou skupinou nadsencu jako graffiti..) atd.

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5952
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588