Děkujeme za přízeň nám i designu!

Lasvit zkrášlil hotel Peninsula 800 skleněnými listy

Umělecká plastika Dancing Leaves v pařížském hotelu Peninsula

Česká sklářská značka Lasvit vytvořila exkluzivně do pařížského hotelu Peninsula dvě umělecké instalace, které zdobí její superluxusní interiér. Nejvýraznější je plastika Dancing Leaves tvořená 800 padajících platanových lístků. Druhá jménem Crystal Necklace má tvar třech oválných prstenců o různých velikostech.

“Superluxusní hotel Peninsula Paříž se nachází jen kousek od Vítězného oblouku a slavné Champs-Elysées. Právě Elysejské čtvrtě s  typickými platany se staly inspirací pro skleněnou uměleckou plastiku Dancing Leaves. Ta má evokovat jakýsi vzdušný vír rozdmýchaný při vstupu do lobby hotelu. Tento vír se postupně rozproudí spirálovitě směrem vzhůru a má tendenci jít i svému činiteli u vstupu naproti. Dynamický nádech kouzelně poletujícího listů pařížských platanů má nastolit pocit tance – tančící listy, jakoby chtěly návštěvníky vyzvat při vstupu k tanci,” uvádí Lasvit k nejnovější instalaci od Luďka Hrocha.

Umělecká plastika Dancing Leaves v pařížském hotelu Peninsula Umělecká plastika Dancing Leaves v pařížském hotelu Peninsula Umělecká plastika Crystal Necklace v pařížském hotelu Peninsula Umělecká plastika Crystal Necklace v pařížském hotelu Peninsula

“Hotelový prostor zvaný Rotunda rozzářila světelná plastika ve tvaru trojitého náhrdelníku z 90 000 křišťálových perel s názvem Crystal Necklace. Plastiku od designérky Jitky Kamencové Skuhravé tvoří celkem tři oválné prstence o různé šířce a délce. Všechny prstence jsou technicky řešené jako duté tubusy, jejichž povrch je tvořený výpletem z perel. Tímto řešením se navazuje na tradiční českou bižuterii, tvořenou v Čechách od 19. století. Oválný tvar plastiky vychází z reálného tvaru náhrdelníku, který visí ženě kolem krku a zdobí ženský dekolt,” popisuje novinku Václav Koukolíček ze společnosti Lasvit.

Čtěte další články na téma Lasvit

Svítidla značky Lasvit zakoupíte na DesignBuy.cz

Foto a zdroj: Lasvit

Článek ze dne: 4.9.2014
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588