Děkujeme za přízeň nám i designu!

Cevisama ukázala trend 3D obkladů v koupelnách

Ukázka 3D okladů z veletrhu keramiky Cevisama

Ve španělské Valencii proběhl největší evropský veletrh keramiky Cevisama, který ukázal nové trendy v koupelnách, obkladech a dlažbách na další rok. Krom hitů, jako jsou ekologické baterie či použití recyklovaných materiálů, se nejvíce výrobců zaměřilo na velkoformátové 3D obklady v šedých, béžových a bílých odstínech.

“Na trhu sice 3D obklady nejsou úplnou novinkou, letos je ale z nabídky na veletrhu zřetelný jejich masivní nástup. Provedení řady vystavovatelů bylo skutečně fantastické, takže se zákazníci mají na co těšit,” popsal Milan Marek ze studia Stefano dění na veletrhu Cevisima, kde se na 120 tisících metrech čtverečních prezentuje okolo 800 vystavovatelů.

Ukázka 3D okladů z veletrhu keramiky Cevisama Ukázka 3D okladů z veletrhu keramiky Cevisama Ukázka 3D okladů z veletrhu keramiky Cevisama Ukázka 3D okladů z veletrhu keramiky Cevisama

Aktuální trendy tedy potlačují betonový a retro styl a spíše se upínají k trojrozměrným reliéfům ve velkoformátových rozměrech až 60 na 120 centimetrů samozřejmě s bezspárovou pokládkou. K hitům patří i napodobeniny přírodních materiálů, často nerozeznatelné od kamene, dřeva či kovu. Zapomenuto není ani na ekologii, neboť čím dál více obkladů se vyrábí z recyklovaných materiálů.

Čtěte další články na téma koupelna

Foto a zdroj: Stefano

Článek ze dne: 1.3.2015
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588