Klikněte a napište nám e-mail!

Česká značka LampLab představila svá první svítidla

Svítidla české značky LampLab: Stick

Česká značka LampLab, kterou vede designér Christian Morgenstern, představila své první kolekce svítidel. Mezi čtyřmi výrazně designem odlišnými kolekcemi vystupuje kolekce Ova inspirovaná tvarem vejce a kolekce Stick kombinující dřevo se sklem a fungující například jako polička či věšák.

“Designéři LampLab se inspirují přírodními i kulturními. Vlivy a při realizaci svých představ vycházejí ze skandinávské i středoevropské designérské a řemeslné tradice. Lampy vznikají na vysoké řemeslné a výtvarné úrovni,ve výrazově čisté formě a z exkluzivních materiálů. Vyrábějí se ručně v Dánsku a Česku,” uvádí k filozofii vůdčí osobnost značky Christian Morgenstern.

Svítidla české značky LampLab: Ova Svítidla české značky LampLab: Cut Out Svítidla české značky LampLab: Saturnus Svítidla české značky LampLab

“Ova Collection se inspiruje dávným dokonalým tvarem vejce a českou velikonoční tradicí. Ova je ve stropním, stolním i podlahovém provedení z chromované mosazi nebo masivní mědi. Umožňuje mnoho kombinací.Typy Floor a Table jsou stmívatelné,” uvádí k největší novince její designér Christian Morgenstern. “Lampy Stick jsou mimořádné svými možnostmi zastávat rozličné funkce: svítidlo, polička, věšák atd., a záměrem je, aby si každý uživatel mohl vytvářet své vlastní nové kombinace,” popisuje svou ideu dánský designér Bo Seedorff.

Čtěte další články na téma svítidlo

Foto a zdroj: LampLab

Článek ze dne: 4.11.2015
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588